אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסתיימה שביתת העובדים הסוציאליים; יקבלו תוספת שכר של 1,000 שקל צילום: ישראל יוסף

הסתיימה שביתת העובדים הסוציאליים; יקבלו תוספת שכר של 1,000 שקל

העובדים קיבלו את ההסכם אותו דחו לפני כשבוע וחצי וצפויים לחזור כבר מחר לעבודה סדירה. במסגרת ההסכם עם האוצר ויתרו העובדים על דרישתם העיקרית - שינוי מהותי של טבלת השכר הקובעת את שכר היסוד שלהם

28.03.2011, 20:32 | מיקי פלד

הסתיימה שביתת העובדים הסוציאליים. נציגי העובדים ואגף הממונה על השכר באוצר חתמו הערב (ב') על הסכם שיחזיר את העובדים לעבודה סדירה, לאחר 23 ימי שביתה. ההסכם ישמור על הקווים הכלליים של ההסכם אותו דחה איגוד העובדים הסוציאליים לפני כשבוע וחצי, לפיו העובדים יקבלו תוספת שכר של 1,000 שקל, בנוסף לתוספת אותה קיבלו כלל עובדי המגזר הציבורי, בשיעור של 7.25% והטבות נוספות. עם זאת, העובדים ויתרו על הדרישה לשנות את טבלת השכר הקובעת את שכר היסוד שלהם.

קודם לכן הגיש האוצר עתירה לבית הדין הארצי בדרישה להוציא צווי ריתוק ל-1,600 העובדים הסוציאליים בשירות המדינה, לאחר שבשבוע שעבר דחה בית הדין האזורי לעבודה בתל-אביב את הבקשה. נשיאת בית הדין, נילי ארד, רמזה לעובדים הסוציאליים כי היא לא תהסס להוציא את צווי הריתוק, משום שרצונם לפתוח מחדש את המסגרת התקציבית של ההסכם עלול לגרום לכך שאין יותר הצדקה להמשך השביתה עקב הפגיעה בציבור המטופלים.

לפני כשבוע וחצי דחו כאמור העובדים הסוציאליים את ההסכם אליו הגיעו יו"ר ההסתדרות עופר עיני והאוצר. ההסכם עליו חתמו היום דומה בעיקרו לקודמו, עם שינויים קלים: תוספת של שעה וחצי עבודה בשבוע ירדה מהפרק ופריסת  תוספות השכר תרד מ-4 פעימות ל-3 פעימות. כמו כן, בדומה להסכם הקודם, תהיה התייחסות להעלאת שכרם של העובדים הסוציאליים בעמותות הפרטיות, שיעלה ל-7,100 שקל לחודש (6,000 שקל כבסיס + 1,100 שקל התוספות לכל העובדים הסוציאליים).

העובדים הסוציאליים דחו את ההסכם הקודם בעיקר מכיוון שהוא לא התייחס לדרישה העיקרית איתה יצאו למאבק – שינוי מהותי של טבלת השכר הקובעת את שכר היסוד שלהם, כך שיעמוד על מעל לשכר המינימום ויכיל תוספות משמעותיות יותר בעת עלייה בדרגה או ותק. ההסכם גרם לתגובה קשה מצידם של אלפי עובדים סוציאליים, שהפגינו נגד יו"ר האיגוד, איציק פרי. כאמור, בסופו של דבר ויתרו העובדים על הדרישה לשינוי טבלת השכר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

22 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
מישהו יכול להסביר לי למה מגיע לעו"ס בעמותה פרטית 7,100 ש"ח ?!?!
כולה תואר ראשון ועוד אחד הקלים באקדמיה! עו"ד מרוויח פחות בהתחלה, רו"ח פחות, כלכלן פחות. חוץ מהנדסה אף אחד לא מרוויח 7,100 כשכר התחלתי!! אני מסכימה לתוספות שכר של העובדים הרגילים, שירוויחו לדעתי לפחות 5,000 ש"ח , אבל מזה 7,100 ש"ח ה-ת-ח-ל-ת-י!! חוץ מזה תפסיקו לדבר במונחים שכר בסיס ותתחילו לדבר במונחים של ברוטו כי את העבודה בעיניים של שכר בסיס נמוך עם עוד כמה אלפים תוספת שמביאים את המשוכרת למשכורת ראויה - כולנו במגזר הציבורי מכירים!
29.03.11
20.
אם נראה לכם הסכם הוגן אנשים טיפשים אז זהו שלא .מי שחתם על העט באוצר - שיתבייש
מי שנותן משכורת עלובה כזו לאנשים שיתבייש . ולא משנה איזה מקצוע בוחרים . ובאותה נשימה עצורה תקראו כמה מרוויחים המנהלינים היושבים בצמרות הבנקים והדרגות הניהוליות האחרות המפארות את כיסאם ואת התל"ג של מדינה שלמה ..משהו ממש דפוק במדינה . ממש
גיל  |  29.03.11
19.
חשוב
הפסד ימי שביתה = 4000 ש"ח בממוצע = 6 שנים עד להחזרת סכום זה לפי ההסכם 11 שנים אחרי = 11000 ש"ח בממוצע 11000 לחלק ל - 17 שנים = 647 ש"ח ברוטו זה התוספת חברים יקרים הצעת התפטרות - זה כבר לא מצקוע בושה וחרבה ימצאו תחליף - גם ככה בקושי עשו מזה מקצוע בואו נודה חברים יקים לומדים קצת מכל דבר ובסוף שוכחים כל דבר ורק מקבלים סמכות לקבל החלטות לפי אישיות בלבד !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! אני משנה מקצוע חברים יקרים בייביייי
חשוב , צפון  |  29.03.11
לכל התגובות