אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתניהו הכריז על ראש השב"כ הבא: יורם כהן

נתניהו הכריז על ראש השב"כ הבא: יורם כהן

ראש השב"כ ה-12, מחליפו של יובל דיסקין, יהיה יורם כהן - שייכנס לתפקיד בתקופה רגישה במיוחד עם הפלסטינים ובאזור בכלל. "הוא איש שטח", אמר ראש הממשלה

28.03.2011, 20:24 | רונן מדזיני, ynet

ראש חדש לשב"כ: יורם כהן. ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בחר להכריז לראשונה בתולדות המדינה על מינוי ראש שירות הביטחון הכללי, בשידור חי לאומה. הערב (ב') הוא הודיע על מינויו של כהן, שהיה סגנו של ראש השב"כ המכהן יובל דיסקין. נתניהו הכריז על המינוי בנאומו בכנס קק"ל.

 

לדברי נתניהו, "יורם הצטרף לשב"כ לפני כ-30 שנה, הוא עשה מגוון רחב מאוד של תפקידי פיקוד מטה. הוא הגיע לתפקיד סגן ראש השב"כ, כיהן בו שלוש שנים. יורם היה בחוד החנית של העשיה של השב"כ במשך השנים הללו, בייחוד בשנים האחרונות.

"הוא איש שטח. הוא צמח מן השטח, הוא מכיר את השטח, השטח מכיר אותו", הוסיף נתניהו. "אני משוכנע שהוא מכיר גם את כל האתגרים שעומדים לפנינו. אני גם משוכנע שהוא יביא את היכולות, את המנהיגות ואת הניסיון כדי לענות על האתגרים הללו. אני בטוח שבזה כולכם מצטרפים אליי כשאנחנו מאחלים ליורם הצלחה בתפקידו החדש כי הצלחתו – הצלחתנו. ברכות ליורם כהן".

דיסקין, שכיהן בתפקיד הביטחוני הרגיש בשש השנים האחרונות, יפרוש במאי. ההערכה היא כי לפני שקיבל את ההחלטה על מחליפו, האזין ראש הממשלה ברוב קשב להמלצתו של דיסקין. בצמרת הארגון היו לפחות שלושה מועמדים "טבעיים" וטובים שדיסקין יכול היה להמליץ עליהם.

ראש השב"כ ה-12 ייכנס לתפקידו בתקופה רגישה, לאחר שורה של שינויים וטלטלות במזרח התיכון בכלל, ובזירה הפלסטינית בפרט. דיסקין התייחס לכך לאחרונה ואמר כי ישראל צריכה לשמור על עירנות נוכח ההתפתחויות האחרונות בעולם הערבי. "האירועים שהתרחשו באזור מהווים תמרור אזהרה, ומצביעים כי השקט הוא שברירי. אנו מודעים לעניין, מבינים את המשמעויות ונערכים לכל מה שיקרה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות