אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לבייב: "אפי פיתוח יצאה מהמשבר כחברת נדל"ן מובילה ברוסיה"

לבייב: "אפי פיתוח יצאה מהמשבר כחברת נדל"ן מובילה ברוסיה"

אפי פיתוח עברה לרווח נקי של 25.9 מיליון דולר ב-2010 בהשוואה להפסד של 2.66 מיליון דולר. שווי אפימול גדל ב-96.2 מיליון דולר. עוד הוסיף בעל השליטה באפריקה ישראל: "אנחנו ממוצבים היטב כדי ליהנות מהתנאים המשתפרים על ידי השלמת הפרויקטים שלנו ומתכוונים לענות על הביקושים"

29.03.2011, 08:19 | שהם לוי

אפי פיתוח, החברה בת של אפריקה ישראל וזרוע הנדל"ן שלה ברוסיה, נועלת את 2010 עם רווח נקי של 25.9 מיליון דולר אחרי שבשנת 2009 רשמה הפסד של 2.66 מיליון דולר. הבשורה המעניינת מדו"חות זרוע הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה היא השיערוכים בקניון אפימול שרק בשבוע האחרון רכשה החברה נתח של 25% מעיריית מוסקבה. שווי אפימול גדל ב-96.2 מיליון דולר ואפי הודיעה כי השכירה 75% מהשטחים בו.

הרווח הנקי של אפי פיתוח מגיע הודות להערכת שווי תיק הנכסים של החברה על ידי חברת השמאות JLL. בשנת 2010 כולה הכירה אפי פיתוח בשיערוכי נדל"ן חיוביים של 93.92 מיליון דולר. כמו כן השלימה אפי את השלב השלישי של פרויקט אוזברקוסקיה מה שהוסיף לשוויו 66.65 מיליון דולר.

נכון לסוף 2010 העריכה JLL את שווי הנכסים המניבים של אפי פיתוח ב-161.65 מיליון דולר, את שווי הנכסים המסחריים שנמצאים תחת פיתוח ב-1.6 מיליארד דולר ואת שווי נכסי המגורים ב-58.1 מיליון דולר. שווי המלונות של אפי מוערך על ידי JLL ב-97.9 מיליון דולר ושווי בנק הקרקעות של החברה מוערך ב-386 מיליון דולר.

סך שווי תיק ההשקעות של החברה נאמד ב-2.31 מיליארד דולר. מדובר בעלייה של 20% בהשוואה להערכת השווי הקודמת שהזמינה אפי מחברת השמאים בדצמבר 2009.

"יצאנו מהמשבר"

לב לבייב, בעל השליטה באפי פיתוח אמר בעקבות פרסום התוצאות הכספיות של החברה: "אפי פיתוח יצאה מהמשבר כחברת נדל"ן מובילה ברוסיה. אנחנו ממוצבים היטב כדי ליהנות משטחי ההשכרה האיכותיים שחסרים במוסקבה".

עוד הוסיף לבייב כי "ההצלחה של הפרוייקטים שלנו השתקפה בתוצאות הפיננסיות שלנו. החברה חזרה לרווחיות ב-2010 ונותרה עם יתרות מזומנים גבוהות של כ-130 מיליון דולר בסוף השנה. מה שהשתקף מהתאוששות שוק הנדל"ן, ההכנסות מהשכרה גדלו ב-22% ומכירות הדירות בשוק האזרחי עלו ב-16% והגיעו יחד ל-75 מיליון דולר".

לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל. יצא מהמשבר, צילום: עמית שעל לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל. יצא מהמשבר | צילום: עמית שעל לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל. יצא מהמשבר, צילום: עמית שעל

"אנחנו מסתכלים קדימה לשנת 2011 כשנה של צמיחה בשוק הנכסים ברוסיה. אנחנו מצפים להכנסות גבוהות מהשכרת נכסים במהלך השנה מקניון אפימול שפתחנו (בחודש מרץ - ש"ל). אנחנו נמשיך לפתח את פרויקטי הליבה שלנו ונפשיר באופן סלקטיבי פרויקטים שהם בצנרת שלנו, אנחנו מוכנים כדי לעמוד בביקושים בזמן הנכון".

"אנחנו מאמינים שאפי פיתוח ממוצבת טוב בתוך שוק הנכסים להשכרה במוסקבה ועל בסיס זה אנחנו ניצור ערך לבעלי המניות שלנו. בנוסף, אנחנו נותרים מחויבים לחיזוק מדיניות הממשל התאגידי ואת הבקרה הפנימית תוך חשיפת הפרוצדורות", מסביר עוד לבייב.

התוצאות הכספיות

הכנסות החברה מהשכרת נכסים הסתכמו ב-43.9 מיליון דולר ב-2010, בהשוואה ל-36.1 מיליון דולר ב-2009. הכנסות החברה ממכירת שטחי מגורים עמדו על 30.1 מיליון דולר, לעומת 25.9 מיליון דולר בשנה שעברה אשתקד. סך הכנסות החברה הסתכמו ב-75 מיליון דולר, בהשוואה ל-63 מיליון דולר בשנת הכספים הקודמת, עלייה של 19%.

בתוך כך מצפה החברה להכיר בהכנסות של 21.8 מיליון דולר במהלך הרבעון הראשון לשנת 2011 בגין חוזים עליהם חתמה עם שוכרים, זאת בהנחה שלא יממשו עוד אופציות להרחבת הסכמים קיימים. בהנחה שאכן יממשו אופציה מצפה החברה להכיר בהכנסות מהשכרה שיעמדו על 39.2 מיליון דולר.

שערוך באפי-מול, אבל הפחתה בקונצובו

"אפימול הוא הפרוייקט עם השווי הגבוה ביותר כשחלק החברה הוא כ-732 מיליון דולר לפני רכישת חלק העירייה. החברה שערכה את הפרוייקט בהתאם להערכת שווי מעודכנת ורשמה ברבעון הרביעי של השנה רווח של 96 מיליון דולר מהפרויקט", כותב יובל בן זאב, מנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות כלל פיננסים.

"שווי זה לקניון - 973 מיליון דולר ללא החניון, תומך בהערכת החברה לפיה רכישת חלק העירייה בקניון בתוספת החניון בתמורה ל-310 מיליון דולר מהווה מחיר נוח. אנו מציינים שאבני הדרך המרכזיות של החברה הן: השלמת ההשכרות בטווח של 150-130 מיליון דולר ומימון מחדש של הקניון", מסביר בן זאב.

בכלל פיננסים מדגישים מחיקה משמעותית שביצעה אפי פיתוח: "קונצובו היה פרוייקט מגורים שהחברה דיברה עליו רבות עם תכניות להקמת דירות בשטח של 1 מיליון מ"ר במערב מוסקבה. באופן מפתיע, החברה הפחיתה את הפרוייקט בכ-80 מיליון דולר והעמידה את ערכו על אפס מה שמעורר סימני שאלה עליהם טרם קיבלנו תשובה", מוסיף עוד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות