אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת "ביבי טורס": ראש הממשלה תובע 2 מיליון שקל מערוץ 10 וממעריב צילום: בלומברג

פרשת "ביבי טורס": ראש הממשלה תובע 2 מיליון שקל מערוץ 10 וממעריב

נתניהו הגיש היום שתי תביעות לשון הרע על סך מיליון שקל כל אחת, בטענה כי התחקיר אודות נסיעותיו לחו"ל מבוסס על ידיעות שקריות "בנסיון זדוני להשפיל את ראש הממשלה"

29.03.2011, 16:26 | מארק שון
ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיש היום לבית המשפט השלום בירושלים שתי תביעות לשון הרע בגובה מיליון שקל כל אחת נגד ערוץ 10 ונגד העיתון מעריב.

לטענת ראש הממשלה, התחקיר שפירסם רביב דרוקר בערוץ 10 אודות נסיעותיו לחו"ל, תחקיר שזכה לכינוי "ביבי טורס",  אינו אלא ידיעה שקרית לפיה נחשף מסמך בו מופיע כל מי שתרם כביכול לפריימריס של נתניהו בשנת 2005. "לפני הפרסום הבהיר נתניהו לערוץ 10 שאין כל יסוד לאמור בכתבה, אולם הנתבעים לא נתנו לעובדות לבלבל אותם ומיהרו לפרסם את הידיעות הדיבתיות והמכפישות".

נתניהו מתייחס לעריכה של הכתבה, במסגרתה נאמר כי "מדובר בעבירה מהסוג שהכניסה את עומרי שרון לכלא".

נתניהו מתייחס בתביעה גם לדוגמאות ספציפיות. לדוגמא, תרומות של משפחת פאליק שלטענתו הוחזר לה סכום של 15 אלף דולר והדבר דווח למבקר המדינה.

"כמובן שראש הממשלה מודע לחשיבות הביקורת מצד אמצעי התקשורת", נכתב בתביעה, "יחד עם זאת גם דמו של ראש הממשלה איננו הפקר ואין כל מקום לאפשר מסע הכפשה של ראש הממשלה".

התביעה נגד מעריב הוגשה בעקבות כותרת שניתנה במסגרת כתבת המשך לתחקיר בערוץ 10, ובה נכתב "60 אלף לארוחת ערב". נתניהו מגדיר את הכותרת "מגמתית ושקרית". "בידיעה השקרית אין שמץ של אמת", טוען עורך דינו של נתניהו, "התובע ורעייתו לא ערכו מעולם ארוחות ערב ששווין מתקרב לשוי המצוי בכותרת הכתבה".

"הפרסומים הם חלק מסדרות פרסומים מוטעים ומגמתיים שמפרסמים הנתבעים בנסיון זדוני להשפיל את ראש הממשלה", נאמר בתביעות אותן הגישו עורכי הדין דוד שמרון ומיכאל ראבילו ממשרד שמרון מלכו פרסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

19 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

17.
או הביתה או בית משפט! אין באמצע חצי קלאצ'.
אם היתה שחיטות שילך לכלא כמו אחרים. אם לא היתה שחיתות שישלמו לו בגין לשון הרע. בימ"ש חייב לבדוק את העובדות כמה שיותר מהר, זכות הציבור לדעת,וזכות הציבור לחיות במדינה שמעל רואשו של רוה"מ אין עננה מרחפת של שחיתות. במקרה כמו המקרה הנוכחי בפרשת ביבי חובה על מערכת המשפט לבדוק בנוהל מזורז לפני כל תיק אחר את התביעה להוצאת דיבה של רואש הממשלה, משום שזה אינטרס ציבורי ראשון במעלה, יש פה "עניין לציבור" יותר מכל תיק אחר שקיים כרגע במערכת!
אשר , ת"א  |  30.03.11
לכל התגובות