אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נכסים ובניין רכשה את בניין בארני'ס בשיקגו תמורת 121 מיליון דולר

נכסים ובניין רכשה את בניין בארני'ס בשיקגו תמורת 121 מיליון דולר

דמי השכירות השנתיים יעמדו בשנה הראשונה על כ-8.8 מיליון דולר וצפויים לצמוח בכ-3% בשנה. מימון העסקה ייעשה על ידי גורם בנקאי זר בהיקף של כ-80 מיליון דולר בהלוואת נון ריקורס

30.03.2011, 10:23 | שהם לוי

נכסים ובניין השלימה את רכישת בניין 'בארני'ס ניו יורק' שבשיקגו תמורת 121 מיליון דולר.

הנכס משתרע על שטח של כ-9,000 מטר מרובע על פני 6 קומות ונמצא לטענת החברה באחד מהמיקומים המסחריים הטובים בשיקגו, ארה"ב, כך טוענת החברה.

הנכס מושכר במלואו לשני שוכרים: Barneys New York וסיטיבנק בחוזי שכירות ארוכי טווח לעד 13 שנים.

דמי השכירות השנתיים יעמדו בשנה הראשונה על כ-8.8 מיליון דולר (כ-32 מיליון שקל), וצפויים לעלות בשנים הקרובות בשיעור שנתי ממוצע של 3%.

מימון העסקה ייעשה על ידי גורם בנקאי זר בהיקף של כ-80 מיליון דולר בהלוואת נון ריקורס. החברה חתמה על מסמך עקרונות למימון העסקה, והסכם מימון מפורט ייחתם בקרוב.

רפי ביסקר, יו"ר נכסים ובניין אמר בעקבות העסקה: "העסקה בוצעה במסגרת יישום האסטרטגיה של החברה לבניית תיק נכסים איכותיים באזורי הביקוש בשוקי הנדל"ן בארץ ובחו"ל. העסקה מהווה דוגמא נוספת ליכולת איתור וניצול הזדמנויות עסקיות, תוך שימוש ביתרות הנזילות הגבוהות של החברה כמנוף לביצוע עסקאות".

"ייחודיות העסקה באה לידי ביטוי גם במימון נון ריקורס (Non-Recourse) מגורם זר בהיקף של כ-80 מיליון דולר שהושג בתקופה קצרה. אנו בהחלט עדים למגמה של נכונות גוברת מצד גורמים פיננסים בארה"ב למימון עסקאות נדל"ן מניב איכותי".

עוד הוסיף כי "אנו מאמינים כי ארה"ב הינה יעד מרכזי ובעל פוטנציאל להתרחבות הקבוצה בתחום הנכסים המניבים. התשתית הניהולית והידע שצברנו בעסקאות מסוג זה מהווים נכס בעל ערך רב ובסיס טוב להמשך פעילות החברה בארה"ב".

סגי איתן, מנכ"ל נכסים ובניין: "עסקת Barneys תואמת את אסטרטגיית הקבוצה להוספת נכסים מניבים איכותיים בשווקים מפותחים ובעלי פוטנציאל צמיחה".

עוד הוסיפה כי: "היתרות הנזילות של הקבוצה בסך 2.4 מיליארד שקל יאפשרו לקבוצה להמשיך לבחון ולנצל נכון הזדמנויות עסקיות נוספות התואמות את אסטרטגית הקבוצה לטווח ארוך".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

3 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
עסקה גרועה
אני מצטער אבל אני לא מבין איך עושים עסקה בסדר גודל כזה בתשואה עלובה של 7.2% האם בשביל תשואות כאלה מחזיקים כזו שדרה ניהולית בכאילו משכורות על מי אתם באים לעבוד נו אז מה אם קיבלתם הלוואת נון ריקודס מה זה אומר שהיתה לכם איזושהיא כוונה לא להחזיר את ההלוואה ? חבר'ה העסקה גרועה השוק בארה"ב עדיין לא יציב אם אתם זקוקים ליועץ נדל"ן שיכוון אתכם בתשלום תמורת הצלחה בלבד תפנו אלי בהיקפים כאלו אפשר להציע לכם דברים חלומיים ומעבר לזה אני מתפלא על הבעלים שמסכימים לתת כסף לעסקאות מהסוג הזה יכול להיות שהכל גיוסי אג"ח ובעצם שום שקל אמיתי לא יוצא מכספם ולכן אין להם התנגדות אלו פני הדברים במ"י בשביל זה הפסקתי להשקיע בחברות נדל"ן בארץ אין אחריות וכשנופלים עושים תספורת אני מקווה כי המוסדיים ישמרו על המשקעים ולא יתנו כספנו לעסקאות עלובות מסוג זה
דודי , ראשל"צ  |  30.03.11