אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גם מיקרוסופט במירוץ להפיכת הסלולרי לארנק: "NFC - אולי עוד השנה" צילום מסך: Microsoft.com

גם מיקרוסופט במירוץ להפיכת הסלולרי לארנק: "NFC - אולי עוד השנה"

בלומברג: מיקרוסופט עובדת במהירות על מכשירי ווינדוס פון שיאפשרו תשלומים סלולריים, בניסיון למנוע מאנדרואיד להשתלט על התחום

30.03.2011, 11:35 | יוסי גורביץ
מיקרוסופט עובדת על יצירת גרסה חדשה של מערכת ההפעלה הסלולרית ווינדוס פון, שתכלול שבבי NFC המאפשרים להפוך את הטלפון הנייד לארנק אלקטרוני - כך פרסמה הבוקר (ד') סוכנות הידיעות בלומברג, בהסתמך על שני מקורות. מיקרוסופט נמנעה מלהגיב על הידיעה. עוד נמסר כי החברה צפויה לקבל סיוע בנושא מנוקיה, שפועלת להעברת מכשיריה למערכת ההפעלה ווינדוס פון. למיקרוסופט יש כ-14 פטנטים בתחום.

שבבי NFC, תחום טכנולוגי לוהט לאחרונה, מאפשרים לשני מכשירים המשתמשים בהם לתקשר ביניהם כשהם סמוכים זה לזה. עיקר הפיתוח בתחום מיועד לאפשר תקשורת בין סמארטפון ובין קופה רושמת או מכשיר דומה, שיאפשר ביצוע עסקאות אשראי ללא צורך בכרטיס.

על פי המקורות של בלומברג, שביקשו לשמור על אנונימיות, מיקרוסופט מתכוונת לסיים את העבודה על השדרוג במהירות, כך שתוכל להוציא מכשירי NFC מבוססי ווינדוס פון עוד השנה.

הדחיפות נובעת, לדברי המקורות, מהיתרון הגדול שיש לאנדרואיד של גוגל בתחום: גוגל כבר הוציאה מכשיר שכולל שבב NFC, הנקסוס S. המנכ"ל היוצא שלה, אריק שמידט, הצהיר כי התחום נמצא בחשיבות עליונה מבחינת החברה. על פי ידיעה שפורסמה שלשום (ב'), גוגל נמצאת במגעים עם מאסטרקארד וסיטיבנק כדי לקדם שירותי תשלום סלולריים.

על פי הערכות חברת המחקר ABI, מספר המכשירים בעלי שבב NFC שיימכרו ב-2012 צפוי להגיע ל-70 מיליון, כפול מאשר השנה. ב-2014, על פי הערכות ABI, צפוי מספרם לטפס ל-340 מיליון יחידות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות