אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוקרון שוב תובע את רציו: דורש לרשום על שמו 15% ממניותיה צילום: אוראל כהן

שוקרון שוב תובע את רציו: דורש לרשום על שמו 15% ממניותיה

בעלי גלובוס, שלפי הסכם מ־2007 זכאי ל־15% ממניות השותף הכללי בחברת חיפושי הגז, העלה את הדרישה בתביעה שהגיש. רציו: נגיב בבית המשפט

31.03.2011, 08:57 | ענת רואה

שלומי שוקרון, בעלי חברת גלובוס המנהל מאבק לקבלת 15% ממניות השותף הכללי בחברת חיפושי הגז רציו, הגיש אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב תביעה שבה הוא מבקש להורות לרציו לרשום את המניות על שמו ולהקצות לו אותן.

לפני חודש וחצי ביטל השופט יהודה זפט את הבוררות בין רציו לשוקרון, לאחר שקבע כי מעורבות העולם התחתון בהליך מינוי הבורר נוגדת את תקנת הציבור. בעקבות ביטול ההסכם, טוען כעת שוקרון, כי חל בין הצדדים הסכם העקרונות שעליו חתמו ב־2005 ושלפיו חייבת רציו להקצות לו את המניות ללא דיחוי.

לטענת שוקרון, לאחר ביטול הבוררות ניסתה רציו להתנער מחובתה להעביר לו את המניות - זאת בהסתמך על הסכם הבוררות בין הצדדים מינואר 2008, שהגביל את מלוא דרישותיו של שוקרון לתקרה של 6 מיליון שקל. לטענת רציו, בכך ויתר שוקרון למעשה על דרישתו לקבלת 15% ממניות החברה - ויתור שנותר בתוקף למרות ביטול הבוררות.

אלא שבתביעה שהגיש כעת שוקרון הוא טוען כי גרסתה של רציו אינה עולה בקנה אחד עם הפרוטוקולים של ישיבות הבוררות שהתקיימו בין הצדדים בין השנים 2009 ו־2010.

בין היתר, הוא מצטט הצעה שהופנתה כלפיו בחודש ינואר 2010 על ידי עו"ד אלי זהר המייצג את רציו. בהצעה שניתנה בסמוך למועד מציאת הגז במאגר תמר שהעלה את שווייה של רציו, הציע זהר, כביכול, לשלם לשוקרון "6 מיליון שקל ובכך לסיים את הבוררות, לסיים את עניין ה־15% ולסיים את הסכסוכים בין הצדדים וללכת הביתה".

שוקרון טוען כי הדברים מלמדים שהוא מעולם לא ויתר על זכותו לקבלת 15% ממניות רציו, או לקבל את שווי המניות לפי

ערכן ביום התשלום וכי רציו ממציאה כעת גרסה עובדתית ופרשנית חדשה.

על התביעה חתומים עורכי הדין בעז בן צור, חגי הלוי, אורי קידר, איל מינץ וארז שחם. רציו, המיוצגת באמצעות משרדו של זהר, מסרה בתגובה כי תמסור את עמדתה לבית המשפט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות