אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השבוע: תנאי שירות עטא עוויסאת

השבוע: תנאי שירות

העובדים הסוציאליים גילו שייאלצו להסתפק בתחושת השליחות בלבד, ראש הממשלה לא מבין למה מתחשבנים איתו על האש"ל (ארוחות, שירות חדרים ולימוזינות), וכדי לעמוד בראש השב"כ צריך שם שמתחיל ב־י' - ה־י' הנכון

31.03.2011, 09:10 | תמי ארד

שביתת העובדים הסוציאליים הסתיימה בקול ענות חלושה. הם לא היו מוכנים לקבל את הישגיו המגוחכים של יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, והוא בתגובה הסיר את חסותו מהם. איגוד העובדים הסוציאליים הוא איגוד חלש, שמגן על חלשים עם תעודות. זה לא איגוד שיסגור את המדינה. עיני תבע מהם את מה שלא היה דורש מעובדי הנמלים, מעובדי חברת החשמל או מעצמו - להתפרנס מתחושת השליחות והסיפוק.

יו"ר ההסתדרות מבין היטב שעם ערכים לא ניתן לקנות במכולת, אבל מישהו צריך לשמור על ערכים ומישהו אחר צריך לשמור על קופת המדינה. עיני טעה. לא הוא זה שמופקד על שמירת הקופה הציבורית. זה תפקידו של שר האוצר. יו"ר ההסתדרות אמור לייצג את העובדים, ולהבין - בניגוד לשר האוצר - שלא הכל כסף.

המאבק של העובדים הסוציאליים ביקש לשנות במשהו את פני החברה הישראלית, והם נכשלו כי ההסתדרות נהגה כמו חברת קואליציה ולא כמו ארגון עובדים.

אחרי השבוע האחרון ראש הממשלה היה שמח לו עיני היה מצליח לטפל בעיתונאים כמו בעובדים הסוציאליים. לכל מקום שאליו הלך הטרידו אותו עם הנסיעות שלו ושל שרה לחו"ל. והרי מלכתחילה, למה הוא ושרה נסעו לחו"ל? מישהו עוד עלול לחשוב שהם נהנו מזה. שיהיה ברור, שרה והוא, כך נכון יותר לומר, הוזמנו להרצות בכל המקומות שערוץ 10 דיבר עליהם, ובמקום להודות על תרומתם למדינה מתחשבנים איתם על אש"ל (ארוחות, שירות חדרים ולימוזינות).

אחרי ששלחו את המקורבים שיעידו כי הזוג נתניהו מסתפק במועט, הבינו בלשכת ראש הממשלה שאין ברירה אלא לשלוף את השפן התורן מהכובע, וההחלטה נפלה על כנס קק"ל רק בגלל התזמון. נתניהו, שעמד לנאום בכנס על עצים ונטיעות, הוציא לאור את ראש השב"כ החדש, בתקווה שהאחרון יצליח לסתום לרביב דרוקר את הפה. זה הקשר היחיד שיש ליורם כהן עם קק"ל, אם מישהו בתנועה לאיכות השלטון מתכוון לעתור נגד המינוי לבג"ץ.

אם להיות כנה, לא הצלחתי להוציא מהמקורות שלי אם הסיפורים על הלובי של הרבנים נגד י', שנשאר י' אחרי שהפסיד, ניצח את הלובי של ליברמן בעד אותו י'. הדבר היחיד שהסקתי בכוחות עצמי הוא שאם השם שלך מתחיל ב־י' יש לך סיכוי טוב יותר להתמנות לראש השב"כ. יעקב פרי, ראש שב"כ בדימוס, ציין בראיון לגל"צ, שיורם כהן תמך לפני שנתיים בעסקה להחזרת גלעד שליט. בעיניי זו אחת הבשורות המשמחות, במיוחד אחרי יובל דיסקין, שדאג לטרפד כל ניסיון לעסקה להחזרתו של החייל החטוף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות