אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווחים: מיקרוסופט הפיצה גרסה מוקדמת של חלונות 8 ליצרניות מחשבים צילום: בלומברג

דיווחים: מיקרוסופט הפיצה גרסה מוקדמת של חלונות 8 ליצרניות מחשבים

ההפצה נועדה לסייע לחברות, בהן יצרניות טאבלטים, להתכונן לשינויים הגדולים בגרסה העתידית. מצגות תכנון של מיקרוסופט שדלפו לרשת מעוררת שמועות רבות בנוגע למערכת ההפעלה החדשה

31.03.2011, 15:36 | אבנר קשתן

מיקרוסופט החלה להפיץ גרסת אלפא של מערכת ההפעלה העתידית שלה, חלונות 8, בקרב שותפיה ויצרני מחשבים - על מנת על מנת שיוכלו לתכנן את הדור הבא של מחשבים וטאבלטים המתבססים על מערכת ההפעלה החדשה - כך על פי דיווחים מהיממה האחרונה.

חלונות 8 צפויה לדרוש היערכות מקיפה מיצרניות המחשבים: לראשונה ניתן יהיה להריץ חלונות על מעבדים מבוססי ARM, מהסוג הקיים בסמארטפונים וטאבלטים, ולא רק על מעבדי אינטל או תואמיהם. משמעות הדבר היא יצירה של סדרות ופסי ייצור חדשים מבחינת יצרניות המחשבים הקיימות, וכן כניסה של יצרניות חדשות לתחום.

על פי שמועות, אשר מתבססות ברובן על הדלפת מצגות תכנון של מיקרוסופט, יצרניות המחשבים אמורות לשחק תפקיד מרכזי בעיצוב ופיתוח מערכת ההפעלה. חלונות 8 תותאם על ידי היצרנים בהתאם לייעוד המחשב: ביתי, תחנת עבודה עסקית או טאבלט. ההתאמה כוללת את התוכנות והמאפיינים הכלולים בהתקנה, התמיכה בחומרה ואף את ממשק המשתמש של מערכת ההפעלה.

עוד דווח כי חלונות 8 תכלול ממשק משתמש הדומה לזה של ווינדוס פון 7, הנוח יותר לתפעול באמצעות מגע, ויהפוך את מערכת ההפעלה למתאימה יותר לטאבלטים. בשלב זה, עם זאת, גרסאות הבדיקה של חלונות 8 נראות כמעט זהות לגרסה הנוכחית, ועדיין לא קיבלה את מתיחת הפנים המתוכננת.

מיקרוסופט טרם פרסמה לוח זמנים רשמי, אך על פי מסמכים של שהודלפו גרסת בטא של חלונות 8 צפויה להגיע לקראת סוף השנה, ומערכת ההפעלה עצמה צפויה לצאת בתחילת או אמצע 2012.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות