אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באיזה ענף ספורט מומלץ לסגור עסקה? צילום: עמית שעל

באיזה ענף ספורט מומלץ לסגור עסקה?

טניס, סקווש, גולף, או אולי בכלל שיט מפרש? שבועון אל אקונומיסטה הספרדי, מנסה לעזור למצוא את התשובה

03.04.2011, 11:45 | רונן וודלינגר

"סגירת עסקה מייצרת מטבע הדברים מתח עבור המעורבים בה. זו הסיבה שאחת הדרכים הכי טובות לסגור פרטים היא תוך כדי פעילות ספורטיבית - שגם מרגיעה, גם מחדדת את החושים ומשחררת, ובסופו של דבר יוצרת תחושה של קירבה ואי פורמליות בין הצדדים". כך נכתב באתר האקונומיסט הספרדי ("אל אקונומיסטה") . אז מה הם ענפי הספורט המומלצים כדי לסגור הסכמים? "אל אקונומיסטה" מביא השבוע את רשימת חמשת הענפים הטובים ביותר לעסקים.

המשחקונים הארוכים, המאמץ הפיזי ותחושת המאבק ראש בראש, גורמים לכך שאנשי עסקים רבים בוחרים בטניס  כדרך הטובה ביותר  להוציא עסקים אל הפועל. משחק אחר, שאולי קצת פחות מוכר בארץ, אבל פופולארי מאוד בספרד ובאמריקה הלטינית הוא הפאדל טניס. מדובר במעין הכלאה בין טניס לסקווש, שמשוחקת רק בזוגות. העובדה שהוא יותר איטי משני אבותיו מאפשרת לשחק אותו לאורך זמן בלי ליפול לתשישות והופכת גם אותו למשחק מועדף על אנשי עסקים בעולם דובר הספרדית.

מצד שני, יש עסקים שכדי לסגור אותם, זקוקים הצדדים, לא ללחץ ומאמץ, כי אם לשיחה ניחוחה ורוגע שיאפשרו להם להגיע להבנות. במקרים כאלה, שיט בסירות מפרש עשוי להיות האופציה העדיפה.

מסלול גולף. לסגור דברים ברגוע מסלול גולף. לסגור דברים ברגוע מסלול גולף. לסגור דברים ברגוע

אווירה נוחה ואוויר פתוח, אבל יותר אסטרטגיה ותחרות אפשר למצוא במשחק הגולף. זו אולי הסיבה שהוא נחשב לענף הפופולארי ביותר על אנשי עסקים עשירים במיוחד, בעיקר בארצות הברית.

לבסוף, ענף נוסף שפחות מוכר בארץ, אבל חביב על אליטות עסקיות אירופיות הוא הפולו – מעין הוקי שמשוחק על גבי סוסים. היתרון בענף זה הוא היותו משחק קבוצתי (2 קבוצות בנות 4 שחקנים), לכן יש סיכוי טוב שאיש עסקים שמשחק פולו, לא רק יסגור עסקה עם שותף אחד, אלא גם יבנה תוך כדי המשחק קשרים לקראת העסקה הבאה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות