אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כאל הטמיעה מערכת לזיהוי הונאות שעלותה 5 מיליון שקל

כאל הטמיעה מערכת לזיהוי הונאות שעלותה 5 מיליון שקל

המערכת, תוצרת Alaric הבריטית, מיועדת למנוע הונאות בכרטיסי אשראי בזמן אמת

03.04.2011, 13:29 | כתב כלכליסט

חברת כאל הטמיעה מערכת חדשה לזיהוי ומניעת הונאות בכרטיסי אשראי. המערכת החדשה מזהה הונאות ושימושים לרעה בקרב בעלי כרטיס ובקרב בתי עסק בזמן אמת.

המערכת, Fractals שמה (Fraud Risk Analysis Creation Testing & Learning System), היא של חברת Alaric הבריטית. Fractals מבוססת טכנולוגיות JAVA ו- Oracle, מותאמת לדרישות תקני PCI והותאמה לשוק הישראלי. בין לקוחות המערכת בעולם נמנים בנקים ומנפיקים בולטים בשווייץ, ביוון ובמדינות הבלקן. עלות יישומה של המערכת בכאל עומד על כ-5 מיליון שקל.

המערכת החדשה אמנם מגיעה עם סט סטנדרטי מובנה של "חוקים עסקיים" לזיהוי ומניעה של הונאות בכרטיסי אשראי, אך מאפשרת למשתמשים גם יישום עצמאי של חוקים עסקיים מורכבים, אשר נבנים על סמך הידע והניסיון המצטבר במחלקת ניהול סיכונים, ולאור מגמות בשוק. בנוסף, מספקת המערכת מודל מתמטי המנבא באיזו סבירות תתקיים הונאה בעסקה ספציפית. המודל מושתת על תבניות הונאה מוכרות בעולם, אולם בעל יכולות למידה וכוונון עצמי דינמי בהתאם לפעילות השוטפת ולדיווח מקרי ההונאה בפועל.

"מערכות לאיתור ולמניעת הונאות הינן מן החשובות שבמערכות המחשוב של חברת כרטיסי אשראי", מסר רון גריסרו, סמנכ"ל טכנולוגיות עיסקיות בכאל. "אני מאמין כי העושר הפונקציונאלי של Fractals יחד עם הגמישות והפתיחות הטכנולוגית של המוצר, יאפשרו לכאל איתור ומניעה של הונאות במהירות ויעילות רבה יותר ובעלות כוללת נמוכה מהמערכות שהיו בשימוש עד כה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות