אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דוראה מפסידה אבל בצלאל איגר לא מממש נכסים צילום: shutterstock

דוראה מפסידה אבל בצלאל איגר לא מממש נכסים

הערת "עסק חי" לחברת הנדל"ן שהפסידה 72 מיליון שקל ב־2010. על הפרק: הסדר חוב

04.04.2011, 07:39 | יעל חלק

אחד הסימנים המוקדמים לדו"ח כספי בעייתי הוא עיתוי הפרסום שלו - בדרך כלל ביום הדיווח האחרון ובשעת לילה מאוחרת. כזה היה הדו"ח של דוראה, העוסקת בהשקעות נדל"ן. החברה היא בעלת השליטה בליברטי ומחזיקה באורתם סהר. דוראה גוררת חובות כבדים עוד מ־2008 והפעם, לראשונה, צירפו רואי החשבון שלה אזהרת "עסק חי" לדו"חותיה והבהירו כי "יכולתה של החברה לעמוד בפירעון התחייבויותיה בשנה הקרובה מותנית במימוש תוכניות; בהגעה להסכמות עם מחזיקי איגרות החוב לארגון מחודש של החוב כלפיהם; ובהגעה להסכמות עם הבנקים לגבי דחיית אי־העמידה באמות המידה הפיננסיות".

נכון לסוף 2010, לדוראה הפסד של 72.4 מיליון שקל לצד הכנסות של כ־30 מיליון שקל בלבד. לחברה גירעון בהון החוזר בהיקף של 204 מיליון שקל וגירעון בהון המיוחס לבעלי המניות בהיקף של כ־107 מיליון שקל. דוראה גם חורגת מאמות המידה הפיננסיות בהתחייבויותיה לבנקים (בגין הלוואות) בהיקף של 11 מיליון שקל.

באפריל־מאי הקרובים תידרש דוראה לפרוע תשלומי קרן וריבית לבעלי האג"ח בהיקף של 47 מיליון שקל וב־2012 היא תידרש לפרוע 67 מיליון שקל נוספים. דירקטוריון דוראה הגיע למסקנה כי מימוש נכסי החברה "בטרם עת ותחת לחץ, רק לצורך עמידה בפירעונות הקרובים, יפגע באופן ממשי בחברה וביכולת העתידית שלה לפרוע את התחייבויותיה". בשל כך החליטה דוראה לנסות ולהגיע להסדר עם מחזיקי האג"ח.

בצלאל איגר, המנכ"ל והיו"ר שהוא גם בעל השליטה בדוראה, זכה ב־2010 לעלות שכר כוללת של 1.22 מיליון שקל כאשר 610 אלף שקל ניתנו לו כדמי ניהול על תפקידיו בדוראה ו־613 אלף שקל כדמי ניהול על תפקידו כיו"ר ליברטי. לא מדובר במשרות מלאות אלא במה שהוגדר בדו"חות כ"היקף הנדרש לשם מילוי התפקיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות