אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגידה פיננסית: סודות שמפרקים זוגות צילום: shutterstock

בגידה פיננסית: סודות שמפרקים זוגות

שליש מהזוגות האמריקאים שאיחדו חשבונות משקרים או מסתירים מידע על קניות, חובות והכנסות. אז מי מבני הזוג משקר יותר, ועל מה?

05.04.2011, 22:18 | סוכנויות הידיעות

רוב המבוגרים האמריקאים (65%) איחדו את הכספים שלהם עם הפרטנרים שלהם בשלב מסוים. כך לפי מחקר חדש של הקרן הלאומית לחינוך פיננסי.

מהמחקר עלה כי אחד מתוך שלושה מאותם זוגות שיקר או הסתיר סוד בנוגע לפרטי המצב הפיננסי. אצל מחצית מהזוגות ההסתרה הובילה לוויכוח. 13% הפרידו את הכספים שלהם בסופו של דבר. אולם אצל אחרים התוצאה הייתה הרבה פחות מנחמת: אצל 18% מהזוגות, ההונאה הכספית בסופו של דבר פירקה את הקשר.

סודות שמפרקים את חיי הזוגיות, צילום: shutterstock סודות שמפרקים את חיי הזוגיות | צילום: shutterstock סודות שמפרקים את חיי הזוגיות, צילום: shutterstock

הנה רשימה של ההסתרות הפיננסיות המובילות בקרב זוגות שאיחדו את הכספים שלהם, הבגידות הפיננסיות שיכולות להרוס קשרים.

חשבונות בנק

רק 5% מהאנשים שנמצאים במערכת יחסים מדווחים על חשבון בנק סודי, אך הסבירות לכך בקרב נשים גבוהה יותר ב-50%. הסיכוי שלנשים בגילאי 54-45 יהיה חשבון סודי גבוה פי ארבעה מאשר אצל גברים בגילן - 9% לעומת 2%.

קניות קטנות

בין אם מדובר בנעליים, טלפון סלולרי או משחק וידאו חדש, 17% מהאנשים החליטו להסתיר את הרכישה מבן הזוג. ומי הכי צפוי לעשות זאת? בשיעור של 23%, נשים בגילאי 35-44 הכי צפויות להסתיר רכישות קטנות.

מסתירים גם מזומן, צילום: shutterstock מסתירים גם מזומן | צילום: shutterstock מסתירים גם מזומן, צילום: shutterstock

מזומן

18% מהאנשים המודים שהסתירו פרטים פיננסיים מבני זוגם אומרים שהסתירו מזומן - 16% מהגברים ו-20% מהנשים אומרים שהם עשו זאת. מי מסתיר הכי הרבה מזומן? נשים בגילאי 34-18, בשיעור של 25%.

חשבונות

אנשים הנמצאים בקשר פחות צפויים להסתיר חשבונות מבני זוג שלהם בהשוואה לכסף ולקניות קטנות. רק 9% אמרו שעשו זאת. אולם 20% מהנשים בגילאי 44-35 עשו זאת, כך שיש סיכוי גדול כמעט פי שניים שהן יחביאו חשבונות בהשוואה לגברים או לכל קבוצת גיל אחרת.

חובות

לנשים סיכוי גבוה פי שניים לשקר לבן הזוג בנוגע לרמת החוב שלהן בהשוואה לגברים. רק 2% מהגברים דיווחו שעשו זאת, לעומת 5% מהנשים.

הכנסה

גברים ונשים די דומים במה שקשור לשקרים בנוגע להכנסות שלהם, כ-4% בסך הכול, פרט לנשים בגילאי 18-34, שהגיעו לראש הרשימה עם 12% מהן שהודו ששיקרו בנוגע להכנסתן.

רכישות גדולות

רק 5% מהאנשים מדווחים שהסתירו רכישות גדולות מבני הזוג שלהם. מי עושה זאת הכי פחות? בשיעור של 2%, נשים בגילאי 34-18 הכי פחות צפויות להסתיר רכישות גדולות. לגברים בגילאי 54-45 הסיכוי הגבוה ביותר, עם 9%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
תגובה ל-4 : שטויות במיץ
מה זאת אומרת חשבונות נפרדים? איה חוסכים לפנסיה? לילדים? "הוצאות חצי חצי"? מי מתחתן וממשיך לחיות כמו שותף לדירה שכורה? החיים זה עליות ומורדות, לפעמים אחד מרוויח יותר והשניה פחות (או לא בכלל) - ולפעמים ההיפך. ואז מה? איך יעמדו הצדדים בהוצאות או שלשיטתך הם צריכים "להקפיא" את רמת החיים שלהם על המכנה המשותף הנמוך ביותר ולהוציא לבדם על עצמם את היתרה? הפיתרון הוא ב: ת ק ש ו ר ת . צריך להבין שלכל אחד יש הוצאות אישיות בהתאם לטעמו (בגדים, פאבים, גאדג'טים, קוסמטיקה, ספא, חוגים, אומנות, מכוניות וכיו"ב) ו... לתקצב אותן, כך שלגיטימי לכל צד לעשות אותן וגם - כיף לשתף בחוויות. ומי שלא יכול לתקשר בכנות עם בן/בת הזוג שלו, שלא יצפה שלא ירמו אותו. וזה לא יגמר בכסף.
חובב , הרצליה  |  07.04.11
10.
עומר מ-2 ואיציק מ-4 : מסכנים שלא מבינים זוגיות
קחו לכם מאמן/ת. עומר, זה לא הג'יפ. מה קשור כמה היא הרוויחה? אתה בן זוגה או השותף העסקי שלה? איציק, עזוב: אין זוגיות בלי שיתוף, כל היתר זה תחליף חיוור. תבינו כבר: זוגיות זה לא רק סקס, זוגיות זה היסוד היציב ביותר לחיים שלכם: זה מי שיטפל בכם אם תחלו, ויעזור בפרנסה כשתחסר, ויגדל יחד אתכם את הילדים שלכם. ולא תמיד לכם יהיה יותר כסף. אני מכיר הרבה אנשים שהיו עשירים וביום בהיר מצאו עצמם בלי כלום - אבל עם אישה תומכת ואוהבת. אז אתם רוצים ג'יפ או להזדקן באושר?
נשוי , באושר  |  07.04.11
לכל התגובות