אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": כל עובד בנמל אילת המופרט יקבל מענק של 35 אלף שקל צילום: ג'ו קוט

בלעדי ל"כלכליסט": כל עובד בנמל אילת המופרט יקבל מענק של 35 אלף שקל

מדובר ב-130 עובדים. כפי שנחשף ב"כלכליסט", המדינה מתכוונת לבקש כ-150 מיליון שקל עבור העברת הפעילות בנמל

05.04.2011, 06:56 | ליאור גוטמן

המדינה תעניק בונוס של כ־35 אלף שקל לכל אחד מ-130 עובדי נמל אילת לאחר שתשלים את הפרטתו - כך נודע ל"כלכליסט". כפי שנחשף ב"כלכליסט", המדינה מתכוונת לבקש כ-150 מיליון שקל עבור העברת הפעילות בנמל.

לפי תנאי רשות החברות הממשלתיות, בכל הנפקת חברה ממשלתית זכאים העובדים לקבל אפשרות לרכוש עד 10% מהמניות בהנחה של 30%. מאחר שהפרטת נמל אילת לא מתבצעת בהנפקה, יועברו 3% מפירות הרכישה לעובדים.

אתמול פרסמה המדינה מודעה על מכירת אחזקותיה בנמל, בהתאם למתווה הרפורמה בנמלים מ־2005 ולהחלטה מדצמבר 2010 של ועדת שרים לענייני הפרטה בראשות שר האוצר יובל שטייניץ. המכירה אמורה להסתיים עד סוף השנה, ולאחריה תזכה החברה המנצחת בהסמכה להפעלת הנמל ל־15 שנים עם אופציה לעשר שנים נוספות.

לדברי השר שטייניץ, "הנמל הוא נמל אסטרטגי, ופיתוחו יביא לשגשוג הדרום והעיר אילת בפרט". מנהל רשות החברות הממשלתיות דורון כהן הוסיף כי "ההפרטה נועדה להביא לגידול משמעותי בשינוע הסחורות ובתנועת התיירים בנמל".

לדברי יו"ר איגוד עובדי התחבורה בהסתדרות, אבי אדרי, "אנו מופתעים שרשות החברות יצאה להליך הפרטה מבלי להסדיר במסגרת המו"מ שמתקיים בשנה האחרונה את הנושאים הקריטיים לעובדי הנמל. אנו חוששים שבלי הסכם קיבוצי שבו יוסדרו נושאים תעסוקתיים ופנסיוניים, לא ניתן יהיה לצאת להפרטה. אנו שוקלים את צעדינו בהמשך, לרבות הכרזה על סכסוך עבודה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

22.
לעג לרש...
הרי אתם מבינים מי יזכה בנמל...אחים עופר או חברים אחרים של ביבי,ולאחר שכל עובד יקבל 35000 שקל ברוטו ישאר לו במיקרה הטוב 20000 שקל ואחרי חודש חודשיים הוא יפוטר ויבוא במקומו עובד קבלן שלא מקבל שום זכויות ואחריו יגיע עובד זר וזו תוצאת ההפרטה!!! בסופו של עניין המדינה רוצה להיפטר מכל העובדים שלה ולא לדאוג לעתידם אלא רק לחברים של אנשי השילטון... מושחתים נימאסתם!!! מישהו ראה פנתר שחור לאחרונה...?
מבין , בין השורות  |  05.04.11
19.
35000 ש"ח?משכורת אחת של פועל בנמל אשדוד.
בסך הכל משכורת של חודש עבודה אחד של סוור ותיק מדור א' בנמל אשדוד או חיפה.ובזה רוצים לסתום להם את הפה שלא יתנגדו להפרטה,נראה איך מישהו מפריט את נמל אשדוד ומפצה את העובדים בסכום כזה,במקרה כזה כל היבוא והיצוא של המדינה נסגר.
דב בינדר , יהוד  |  05.04.11
לכל התגובות