אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שרפ"ט: השלד ישמש לפעילות בתחום האנרגיה הסולארית צילום: דניאל דה אלבי

שרפ"ט: השלד ישמש לפעילות בתחום האנרגיה הסולארית

השלד הבורסאי של שרם פודים טכנולוגיות נמכר ליצחק שניידר ולאביחי סטולרו שירכזו בו פעילות סולארית עולמית בעשרות מיליוני שקלים

05.04.2011, 07:54 | גולן חזני

התפתחות מפתיעה בחברת שרם פודים טכנולוגיות (שרפ"ט), או בשמה החדש אס.אר אקורד טכנולוגיות: בעלי השליטה בחברה, איציק שרם ורובי צימרמן, מכרו את השליטה בה כשלד בורסאי לחברה בבעלות יצחק שניידר ואביחי סטולרו.

הרוכשים ישקיעו 5.5 מיליון שקל בשלד שרם פודים טכנולוגיות, מתוכם חצי מיליון שקל במניות ו־5 מיליון שקל בחוב של החברה למחזיקי איגרות החוב שלה.

הפעילות המקורית של אס.אר אקורד תועבר רק לאחר אישור של מחזיקי האג"ח ובעלי המניות שלה לחברה־האם אס.אר שבבעלות שרם וצימרמן.

המהלך של שרם מגיע לקראת החלטה של מחזיקי האג"ח של החברה להעמיד את החוב בהיקף של כ־20 מיליון שקל לפירעון מיידי בטענה להעדפת נושים שביצעה החברה.

ההערכות הנן כי החברה המשותפת של שניידר וסטולרו - חברת אנרגית אור - השולטת במספר חברות־בנות, תעביר לשלד הבורסאי של שרפ"ט את פעילותה בתחום בניית מערכות סולאריות בארץ ובחו"ל בהיקף של עשרות מליוני שקלים. על פי הערכות, מדובר ביותר מ־150 פרויקטים שיוכנסו לשלד הבורסאי, אשר בחלקם כבר מפיקים ומספקים חשמל, וחלקם עתיד להתממש בעתיד הנראה לעין.

המהלך יכנס את הפעילות הירוקה של אנרגית אור במסגרת חברה בורסאית, תוך יציקת הפעילות לשלד ויצירת מהלכים בשוק.

"המיזם, יזמיו ושותפיו משלבים את כל הרכיבים הנחוצים להתפתחות בתחום: הון, ידע, שליטה על מקורות חלקים ורכיבים, זיכיונות לאספקה, שליטה על מקורות ייצור, היכרות ופעילות ותיקה וענפה בתחום, ידע מקצועי מהמעלה הראשונה וניסיון עסקי רב", אמר גורם המקורב לעסקה.

שניידר, מהנדס חשמל בהשכלתו, פועל בכמה תחומים, בהם ייצור מקדחים לרופאי שיניים, ומחזיק גם בחברות בתחום תשתית החשמל, האנרגיה הסולארית והנדל"ן בארץ ובעולם. עם החברות שבבעלותו נמנית גם חברת אדירים הפועלת בתחום הנדל"ן והתשתיות בשרון. בעבר היה שניידר שותף בחברת אורתם סהר.

שניידר הוא בעליה של חברת אם.די.טי. טכנולוגיות מוצרי יהלום, ששווייה מוערך במאות מליוני שקלים, והוא פועל גם כקבלן תשתיות חשמל.

לאחרונה רכש שניידר מקרן פימי את אחזקתה (30%) בחברת MDT תמורת 70 מיליון שקל.

סטולרו החזיק עד לפני כשנה בחברת הפקטורינג פסגות מימון שנמכרה לויזה כאל, ובחברת מיינרום הבורסאית שנמכרה לאחרונה. עיסוקו העיקרי הוא בתחום המתכות והשילוח הבינלאומי.

לעסקה שותפה גם מירי לחמני, מנכ"לית ICL, חברת השילוח של סטולרו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות