אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושר: גם הורים בירושלים ובדימונה יוכלו לקבל סבסוד לצהרונים צילום: אי פי איי

אושר: גם הורים בירושלים ובדימונה יוכלו לקבל סבסוד לצהרונים

הקבינט החברתי-כלכלי אישר את הרחבת גילאי הזכאות לסבסוד צהרונים גם ליישובים ברמה סוציו-אקונומית בינונית

05.04.2011, 12:51 | מיקי פלד

הורים לילדים מעל גיל 3 ועד כיתה ד' בירושלים, דימונה וערים נוספות יוכלו גם הם לקבל סבסוד לתשלום לצהרונים. הקבינט החברתי-כלכלי אישר היום את הרחבת גילאי הזכאות לסבסוד, לפי תוכנית של משרד התמ"ת מאוגוסט האחרון. לדעת משרדי האוצר והתמ"ת, הרחבת הסבסוד תאפשר לעוד אמהות לעבוד שעות רבות יותר מבלי שיהיה להן צורך לחזור הביתה בצהרים כדי לטפל בילדים. הסבסוד החדש ייכנס לתוקף החל בשנת הלימודים הבאה.

הסבסוד נעשה לפי מבחן הכנסה ומגיע עד לכ-400 שקל בחודש (לאם חד-הורית המועסקת במשרה מלאה), מתוך שכר לימוד לצהרון שעומד בממוצע על כ-1,000 שקל בחודש. הסבסוד ניתן רק לצהרונים המוכרים על ידי משרד התמ"ת. משפחה בעלת הכנסה לנפש (הכנסת שני ההורים חלקי מספר הנפשות במשפחה) של עד כ-5,000 שקל לחודש מקבלת סבסוד של 200 שקל. מעל הכנסה לנפש זו אין סבסוד כלל.

עד כה ניתן סבסוד תשלום צהרונים לילדים עד כיתה ד' רק ביישובים הכלולים באשכולות 1 ו-2 שקובעת הלשכה המכרזית לסטטיסטיקה. האשכולות הן מדידה של המצב הסוציו-אקונומי של היישוב והם נעים מ-1 (הנמוך ביותר) עד 10. הורים לילדים באשכולות 3 ו-4, אליהם משתייכים ירושלים, דימונה, חורפיש, ג'וליס וכדומה, קיבלו סבסוד צהרונים רק עד גיל 5.

כיום כ-30 אלף ילדים מקבלים סבסוד לצהרונים. לפי הערכת משרד התמ"ת, בעקבות ההחלטה עוד כ-2,000 ילדים יקבלו את הסבסוד החל מהשנה הבאה.

התקציב ליישום ההחלטה יעמוד על עד 10-20 מיליון שקל וגובהו הסופי ייקבע לפי המימוש של הזכאויות לסבסוד. שר האוצר, יובל שטייניץ, שעומד בראש הקבינט, אמר היום כי "קיבלנו היום החלטה שעיקרה היא הרחבה של התוכנית לסבסוד מעונות היום הן בהיבט של מספר היישובים והן בהיבט של גילאי הילדים הנהנים מהסבסוד. החלטה זו היא המשך ישיר של הקו שהממשלה הזו מובילה, והוא יצירת תמריצים בכדי שכל אם לילדים קטנים המעוניינת לצאת לעבוד אכן תעשה זאת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות