אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ערי העתיד של דו"ח העושר: אסיה גוברת על אירופה; תל אביב במקום ה-34 ברשימת 2011

מהסקר השנתי של בנק סיטי עולה תמונה ברורה של התחזקות המזרח על המערב עם שש ערים אסייתיות שיכנסו לרשימת עשר הערים המושכות ביותר עבור עשירי העולם בעשר השנים הבאות; ניו יורק ולונדון ישמרו על המקומות הראשונים

06.04.2011, 12:05 | סוכנויות הידיעות

בנק סיטי פירסם היום (ד'), כחלק מדו"ח העושר של 2011, את רשימת הערים המושכות ביותר עבור עשירי העולם בהווה ובעתיד. בעוד תל אביב כבשה את המקום ה-34 ברשימת הערים המושכות בהווה, מעמדן המתחזק של ערי אסיה ניכר באופן ברור מהדירוג העתידי.

לפי המחקר, שש מתוך עשר הערים שעשירי העולם ירצו לגור בהן בעשר השנים הבאות ממוקמות באסיה. כמו כן, שנגחאי, מומביי ובייג'ינג צפויות לזכות בדירוג בכיר עד 2020 ולעקוף את היריבות מהמערב.

מומביי, אשר דורגה השנה במקום ה-38 בהווה, צפויה לטפס למקום השביעי עד 2020 ובולטת כאחת הערים המתקדמות ביותר בעולם. שנגחאי צפויה לעקוף את בייג'ינג ולהתמקם במקום השלישי.

על אף התגברות התחרות מהמזרח, ניו יורק ולונדון צפויות לשמור על שני המקומות הראשונים, אולם ערים אחרות באירופה כמו פריז, בריסל, ברלין ופרנקפורט צפויות לחוות ירידה בפופולאריות.

הערים האסייתיות הנוספות ברשימת העתיד הן הונג קונג במקום החמישי, סינגפור בשישי, וטוקיו במקום השמיני. פריז ומוסקבה יעמדו לפי ההערכה במקומות התשיעי והעשירי.

העלייה במשיכה של הערים האסייתיות משקפת את שיעורי הצמיחה הכלכלית הגבוהים יחסית לשווקים המערביים וכן את שיעורי התעסוקה הגבוהים, המסים הנמוכים ומערכות החינוך והתשתיות הטובות.

הסקר השנתי נערך בהתבסס על דעותיהם של 160 יועצי ניהול עושר של סיטי, המשקפים 5,000 משקיעים ב-36 מדינות שההון שלהם גבוה מ-100 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

13 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
2 - פאונד 1 היום = 6.25 שקל מה שאומר ששכר ממוצע באנגליה נמוך מישראל לפי מה שאתה אומר
תחזור לחישובים חיים גם אתה חיי באשליות שדירה ממוצעת בלונדון עולה 40 אלף פאונד בלונדון המחיה פי 70 יותר יקרה מתל אביב ... בוא תחפש דירת 2 חדרים במרכז לונדון... אתה תהנה לראות שזה יכל להגיע לכמה מליונים טובים
אריאל  |  06.04.11
11.
דירה במנהטן ניו יורק זולה יותר מדירה זהה בתל אביב
בועת הנדל"ן הישראלית התנפחה כאן לממדים ענקיים....בעידוד הבנקים למשכנתאות ולריבית הנמוכה מאד של פישר ובנק ישראל.......כלכלות גדולות ואדירות מאיתנו קרסו עם התרסקות בועות הנדל"ן בהם...זיכרו את יפן ...שעד היום לא התאוששה מכך...וכן את התרסקות הנדל"ן בארה"ב.....וכך יקרה גם בישראל.....כי כל מה שטס למעלה .....בסופו של דבר גם מתרסק למטה...!!!!!!
מחיר מ"ר זול יותר בניו יורק מאשר בףת"א , נתניה  |  06.04.11
לכל התגובות