אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דניאל מולקנדוב: "מרגיש חרטה גדולה" צילום: יובל חן

דניאל מולקנדוב: "מרגיש חרטה גדולה"

מולקנדוב הגיש ערעור על העונש שגזר עליו ביהמ"ש - 20 חודשי מאסר, לאחר שהורשע בעבירות של קבלת דבר במרמה

06.04.2011, 17:22 | מארק שון
"אני מרגיש חרטה גדולה, הן בפני הציבור, הן בפני הרשות לני"ע על דרך ההתנהלות שלי איתם והמלחמות האין סופיות בינינו. אני מרגיש שאילו השכלתי בזמן אמת, אולי הייתי לא מתנהג כפי שנהגתי". את הדברים האלה אמר דניאל מולקנדוב היום (ד') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב במסגרת הערעור על העונש שקיבל, לקראת הכרעה סופית לגביו.

מולקנדוב הורשע בבית משפט השלום בתל אביב בעבירות של קשירת קשר לביצוע פשע, קבלת דבר במירמה בנסיבות מחמירות, ובאוקטובר האחרון נגזרו עליו 20 חודשי מאסר בפועל ועוד 15 חודשי מאסר על תנאי, ובנוסף קנס כספי בסך 150 אלף שקל. מולקנדוב היה מנכ"ל ודירקטור בחברת גרין לייט ניהול קרנות נאמנות ומנכ"ל חברת לב התמר. הוא הורשע בכך שגבה עמלות מופרזות מלקוחות, עמלות שחלקן הגיעו לכיסו.

עורך הדין שייצג את מולקנדוב בדיון, עודד מורנו, אמר במהלכו כי "לא מדובר בתיק שיש בו פגיעה חומרית ללקוחות. מלבד העובדה שמולקנדוב פיצה את הלקוחות, הרי שגם התביעה אישרה שלמעשה אין אנשים שנפגעו כלכלית כתוצאה מהמעשים".

מורנו חזר על טיעונים שהועלו בעבר לגבי רדיפה של מולקנדוב על ידי הרשות לני"ע. לדבריו "הרשות סימנה אותו. הרשות פנתה לאנשים ואמרה להם, אם אתם רוצים להמשיך לעבוד איתנו אתם לא יכולים לעבוד עם מולקנדוב".

מורנו הציג במהלך הדיון מכתב מפסיכיאטר מומחה, במסגרתו נטען כי במידה ומולקנדוב יכנס לכלא לרצות עונש מאסר בפועל, הרי שישנה אפשרות קרובה לוודאי להתפרצות מחלה פסיכיאטרית אצלו.

נציגת פרקליטות מיסוי וכלכלה, עו"ד מלכתא אלמור, התייחסה למצבו הרפואי של מולקנדוב ואמרה, כי "אנשים שביצעו עבירות חמורות צריכים לרצות מאסר מאחורי סורג ובריח, ויש רופאים בשב"ס".

נגד עו"ד אלמור עצמה הוטחה בעבר ביקורת חריפה מצד בית המשפט. השופטת זיוה הדסי-הרמן כתבה בהחלטתה מספטמבר 2007 כי "התנהגותה היתה בלתי ראויה, בלתי נסבלת, חרגה מהמותר ומהמקובל ודורשת בדיקה מעמיקה". לבסוף הוחלט להשאירה בתיק.

ההחלטה של הרכב הערעור בנוגע לעונש טרם התקבלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות