אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לידיעת הגולשים הכבדים: בית הנבחרים העביר חוק נגד נייטרליות רשת צילום: אוראל כהן

לידיעת הגולשים הכבדים: בית הנבחרים העביר חוק נגד נייטרליות רשת

הנשיא אובמה מאיים להטיל וטו על החוק, שלפיו ספקיות האינטרנט יוכלו להתערב בתעבורת הרשת באופן שעלול לפגוע בגולשים הצורכים מידע רב

10.04.2011, 12:10 | יוסי גורביץ
המאבק סביב נייטרליות הרשת בארה"ב מתחמם: חודשים ספורים לאחר שה-FCC, רשות התקשורת הפדרלית, הודיעה שבכוונתה להתקין תקנות שיקדמו את נייטרליות הרשת, הצביע בסוף השבוע בית הנבחרים - הנמצא בשליטה רפובליקנית - עבור חוק השולל את היוזמה.

לפי תומכי נייטרליות הרשת, שהיתה אחת מהבטחות הבחירות של הנשיא אובמה, אסור לספקי האינטרנט והסלולר להתערב בסוג התעבורה העובר ברשת - למשל, להפלות לרעה משתמשים "כבדים" או תוכן עשיר, כגון סרטוני וידיאו.

הם טוענים כי הענקת סמכויות כאלה לספקיות הרשת עלולה לפגוע ביזמות, משום שהללו תוכלנה "לחנוק" את התעבורה של אתרים חדשים, בעיקר כאלה מבוססי וידיאו, אם הם לא יהיו רווחיים מבחינתן. חברות הסלולר והרשת טוענות מנגד כי נייטרליות רשת תעניק עדיפות למשתמשים "כבדים", שצורכים יותר פס רחב ופוגעים בכך במשתמשים האחרים.

החלטת בית הנבחרים טעונה אישור של הסנאט, והנשיא אובמה כבר איים להטיל עליה וטו. עם זאת, בעבר קבע בית משפט פדרלי של-FCC אין סמכות להשית תקנות בתחום האינטרנט מבלי שתקבל סמכות כזו באופן רשמי מהקונגרס. לפיכך, גם אם יוטל וטו על החלטת בית הנבחרים, תהיה לה השפעה כאשר הדיון בנושא יגיע לערכאות משפטיות גבוהות, כפי שצפוי שיקרה.

במקביל, פתחה ה-FCC חזית נוספת נגד ספקיות הסלולר: היא הודיעה כי תתמוך בהצבתם במבנים של משפרי קליטה סלולרית (Signal Boosters), המסוגלים לשפר את הקליטה של מכשירי הסלולר. חברות הסלולר התנגדו להחלטה, בטענה שמשפרי הקליטה דווקא יפגעו באיכותה. החברות המייצרות את המתקנים וה-FCC עצמה דחו את הטענות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות