אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
HP תובעת מנהל בכיר שערק לאורקל: הוא מכר סודות מסחריים שלנו צילום: בלומברג

HP תובעת מנהל בכיר שערק לאורקל: הוא מכר סודות מסחריים שלנו

המנהל, כך לטענת HP, העתיק מסמכים שהכילו מידע על מכשירי USB מתוצרת החברה. המנהל גם מואשם שארגן העלאה משמעותית בשכרה של עובדת עמה ניהל מערכת יחסים

10.04.2011, 11:08 | סוכנויות הידיעות

שערוריה חדשה ב-HP: יותר מחצי שנה לאחר שמנכ"ל החברה לשעבר מארק הרד נאלץ לעזוב את כיסאו בבושת פנים, HP תובעת מנהל בכיר נוסף. לטענת החברה, המנהל סחר במידע פנים לפני שנטש את משרתו ועבר לאורקל. ברויטרס מדווחים כי התביעה הוגשה בשבוע שעבר.

על פי התביעה, אדריאן ג'ונס, לשעבר ראש חטיבת המכירות במחלקה האסייאתית של HP, העתיק מסמכי קניינות ומיילים המכילים פרטים על מכשירי USB מתוצרת החברה.

הוול סטריט ג'ורנל שופך שמן נוסף למדורה, וטוען כי ג'ונס סומן לפיטורים ממילא, זאת לאחר שנודע ל-HP כי ניהל קשר לא הולם עם עובדת תחתיו. על פי הטענות, ג'ונס דאג לארגן העלאה משמעותית בשכרה של העובדת, ואף ניפח את חשבון ההוצאות שלו בביקורים אצלה.

"HP מתייחסת ברצינות להגנה על סודות המסחר והמידע החסוי שלה", מסרה החברה בתגובה. "פעולה זו נועדה למנוע מג'ונס להשתמש בגניבה של מסמכים חסויים כדי לגרום לחברה נחיתות תחרותית".

התביעה נגד ג'ונס מזכירה את השערוריה שפרצה בשנה שעברה בכיכובם של מארק הרד ואורקל. הרד נאלץ להתפטר אחר שדירקטוריון HP קבע שהפר את קוד ההתנהלות של החברה, זאת לאחר שעובדת קבלן האשימה אותו בהטרדה מינית. אולם HP לא הסתפקה בכך: לאחר שמונה לתפקיד סגן נשיא באורקל, HP הגישה תביעה נגד הרד, והאשימה אותו בהפרת חוזה ובאיום של שימוש לא הולם בסודות מסחר. התביעה יושבה לפני מספר שבועות מחוץ לכותלי בית המשפט, לאחר שהרד הסכים לכבד את הסכם הסודיות שלו עם HP ואף להשיב חלק מהמניות שהוענקו לו בתוך חבילת הפיצויים שלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות