אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המסחר בתל אביב הסתיים בעליות; רציו צללה ב-5.8% צילום: עמית שעל

המסחר בתל אביב הסתיים בעליות; רציו צללה ב-5.8%

ת"א 25 עלה ב-0.1% ומרוחק 8 נקודות מרמת השיא. ת"א 100 טיפס ב-0.2% ובלוטק 50 התחזק ב-1%. ביומיים האחרונים איבדה רציו כמעט 9% על רקע הפרסומים כי לא נמצא נפט בלווייתן

11.04.2011, 16:34 | שי סלינס

המסחר בתל אביב הסתיים היום (ב') בעליות שערים קלות כאשר מדד ת"א 25 נמצא במרחק של 8 נקודות מרמת השיא שנקבעה בינואר האחרון - 1,340.31 נקודות. כמו-כן, היום צפויה להתחיל בוול סטריט עונת הדוחות הכספיים עם פרסום דוחות אלקואה.

מדדי מניות 

ת"א 25 ת"א 100 בלוטק 50 נדל"ן 15 בנקים יתר 50 יתר מאגר ביומד

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

לפי הסקירה השבועית של בית ההשקעות מיטב שפורסמה אתמול עולה כי הקרנות הכספיות גייסו 800 מיליון שקל בשבוע האחרון ובכך סיימו את השבוע הטוב ביתר ממאי 2010, בעוד שהקרנות המסורתיות רשמו בשבוע האחרון פדיונות של 110 מיליון שקל. לדברי רוני אפטר ממיטב "ניכר כי השבוע הראשון של החודש עמד בסימן פדיון המק"מ והמרוויחות היחידות מכך היו הקרנות הכספיות והשקליות. לעומת זאת, בשאר הקטגוריות בתעשיית הקרנות לא הורגשה פעילות ענפה, מה שאומר שמרבית המשקיעים ויועצי ההשקעות לא משנים פוזיציה ונמצאים בנקודת המתנה, טרם יעשו מהלכים נוספים, בין אם בשוק המניות ו/או האג"ח".

מהנתונים שפורסמו אתמול עולה כי הגירעון בפעילותה התקציבית של הממשלה הסתכם במרץ ב-900 מיליון שקל. כך עולה מאומדנים ראשוניים שהכין החשב הכללי. לממשלה היה גירעון של 400 מיליון שקל בפעילות מקומית, וגירעון של 500 מיליון שקל בפעילות בחו"ל.

מחיר הנפט ממשיך לעלות גם היום בפתיחת שבוע המסחר בבורסת הסחורות של ניו יורק. הנפט מסוג קרוד עולה ב-0.2% ונסחר תמורת 113.1 דולר לחבית. הנפט מסוג ברנט יורד ב-0.5% ונסחר תמורת 126.6 דולר לחבית. חוסר היציבות השלטונית בצפון אפריקה ובמזרח התיכון מספקת את הדלק לעלייה של מחיר חבית הנפט לשיא של 30 חודשים. בתוך כך מגיעים ידיעות מלוב על כך שמועמר קאדפי הסכים להפסיק את האש כתוצאה מהסכם שמתגבש עם איחוד המדינות האפריקאי.

מניות במרכז

אפריקה ישראל זימנה אתמול אסיפה כללית מיוחדת שבה תבקש לאשר שינוי בתנאי ההתחייבות של בעל השליטה, לב לבייב, להזרים 450 מיליון שקל על פני ארבע שנים - בנוסף ל־300 מיליון שקל אותם הזרים אשתקד במסגרת הסדר החוב.

"השקעה בכיל ובכל המגזר החקלאי (להוציא כמובן נושאים הקשורים לחברות עצמן כמו למשל רגולציה ותמלוגים) היא למעשה השקעה בהמשך החולשה של הדולר, כלומר השקעה בכיל חייבת להיות פועל יוצא של דעה מאקרו כלכלית" כתבו היום במיטב. מנגד, איגוד חברות הדישון בהודו הודיעה בצהרים כי אין צורך ביבוא נוסף של אשלג מכיוון שיש מספיק אשלג במלאים. ב-12 החודשים האחרונים, היבוא להודו הסתכם ב-6.4 מיליון טונות מטריים של אשלג.

המכון הגיאופיסי לישראל הודיע לשותפות זרחכי החל בביצוע סקר סייסמי נוסף בשטח הרישיון אורלי, בכיוון מזרח-מערב באורך של 8 ק"מ ובניצב לקו הסייסמי שבוצע. מההודעה עולה כי ביצוע הקו הסייסמי צפוי להסתיים עד סוף יולי 2011 ועלותו המשוערת הינה מיליון שקל.

אתמול פורסם ב"ידיעות אחרונות" כי בשכנת הנפט הראשונה המאגר לווייתן בו שותפות רציו, אבנרו דלק קידוחים - אין נפט.

דיסקונט השקעות מקבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנרהודיעה אתמול לבורסה בתל אביב כי היא עשויה לרשום הוצאות של 123 מיליון שקל במהלך הרבעון הראשון של 2011 וזאת בעיקבות פירוקה של פי.אס.סי (100%) והעברת עודף רכושה לדסק"ש.

מכתשים אגן הנמצאת בשלבי מכירה אחרונים לכימצ'יינה הסינית, דיווחה אמש כי בשבוע שעבר הגיעה לסיכום עם חברת דו-פונט (DuPont) לרכישה גלובלית של זכויות, רישויים ומלאי לפורמולציה של Diuron המשמש להגנה על כותנה וקנה סוכר.

חברת קמהדעהמפתחת, מייצרת ומשווקת תרופות ייחודיות להצלת חיים, הודיעה אתמול לבורסה בתל אביב כי קיבלה את אישור רשם הפטנטים בארה"ב (USPTO), לפטנט לשימוש בחלבון אלפא 1 במתן באינהלציה לטיפול במחלות ריאה שונות.

ועדת המניות בראשות עו"ד מרגלית נוף, המייצגת את המדינה שמחזיקה ב-6.5% בבנק לאומי, ממליצה לחדש את כהונתה של הדירקטורית מירי כץ ולמנות שלושה דירקטורים חדשים: מנכ"ל פרטנר לשעבר דוד אבנר, רו"ח איריס שטרק ומירי לנט שריר.

אלביט מערכות דיווחה היום כי חברת הבת של בברזיל, AEL, זכתה בחוזה המשך לשדרוג מטוסי F-5. החוזה מוערך ב-85 מיליון דולר ויבוצע עד לשנת 2013.  

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות