אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רוצים תוספת: צוות מיוחד יבחן את תנאי העבודה של הח"כים ועוזריהם צילום: בלומברג

רוצים תוספת: צוות מיוחד יבחן את תנאי העבודה של הח"כים ועוזריהם

צוות מיוחד מטעם הכנסת ישווה בין תנאי נבחרי הציבור ועוזריהם הפרלמנטריים לבין אלו של עמיתיהם בעולם. הכוונה היא להעלות ולשפר את שכר העוזרים כדי למשוך כוח אדם איכותי יותר

11.04.2011, 10:23 | תומר אביטל

הכנסת תקים ביום רביעי הקרוב צוות מיוחד שיבחן את תנאי העבודה של הח"כים ושל עוזריהם. הצוות יערוך השוואה בינלאומית של תנאי נבחרי הציבור ועוזריהם הפרלמנטריים, כדי לבחון האם יש מקום להעלות את שכרם, או לצייד את הח"כים בכלים ומשאבים נוספים.

באחרונה ביקשה הכנסת להעלות את שכר העוזרים בכאלף שקל בחודש, אולם התנתה זאת באיסור על עבודה נוספת שעלולה להוביל לניגוד עניינים. חברי הכנסת והעוזרים התנגדו להתניה, והעוזרים ויתרו בינתיים על ההעלאה. כעת הצוות יבחן מחדש את הנושא.

כיום, כל חבר כנסת זכאי להעסיק שני עוזרים פרלמנטריים, הזוכים לשכר שנע בין בין 7,000 ל-9,000 שקל. הח"כים ואנשי מקצוע בתחום מקווים שבזכות ההעלאה הכנסת תצליח למשוך כוח אדם איכותי יותר שישפר את עבודתה. ח"כ מאיר שטרית, שככל הנראה יכהן כחלק מצוות העבודה, טוען כי הם לא ידונו בהעלאת שכר הח"כים, אלא במתן תוספת לעוזרים בלבד. לדבריו, "העוזרים מקבלים תנאים ירודים. לחלקם תארים שניים ושלישיים. נבחן מה קורה בשאר הפרלמנטים".

שכר חברי הכנסת צמוד לעליית השכר הממוצע במשק ועולה בהתאם, אך לעולם לא יורד. משכורתם היום עומדת על 34.5 אלף שקל. שדרוג שכר הח"כים ייצור תגובת שרשרת שתעלה למדינה מיליוני שקלים. לשכר הח"כים צמודים עובדי ציבור אחרים, ובהם נשיא המדינה והשופטים, וכן הקצבאות שמהן נהנים הח"כים לשעבר שעולים לקופת המדינה כ-60 מיליון שקלים בשנה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות