אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דירקטוריון התאגיד העירוני לתיירות באילת כולל שני אנשי תיירות בלבד צילום: shutterstock

דירקטוריון התאגיד העירוני לתיירות באילת כולל שני אנשי תיירות בלבד

הדירקטוריון מונה שישה נציגי רשות ושלושה נציגי ציבור, מהם רק שני אנשי תיירות; התאגיד אמור להתחיל לפעול בקיץ הקרוב

11.04.2011, 18:59 | יסמין גיל
כשבועיים לאחר שהתאגיד העירוני לתיירות באילת אושר על ידי משרד הפנים, צפוי הרכב דירקטוריון התאגיד לעלות לאישור בפני מועצת העיר ביום רביעי הקרוב. הדירקטוריון, שאמור למנות מקסימום תשעה חברים, מהם לפחות חמישה נציגי הרשות המקומית - מונה שישה נציגי הרשות המקומית ושלושה נציגי ציבור, מהם רק שני אנשי תיירות.

חברי הדירקטוריון אשר צפויים לעלות לאישור המועצה הם ראש העירייה מאיר יצחק הלוי, אשר יעמוד בראש הדירקטוריון, חברי המועצה יוסי חן ומאיר ויסנוביץ ושלושה עובדי עירייה: המנכ"ל פיליפ אזרד, עוזרת ראש העירייה מרלן רוזנפלד, ומנהלת תוכנית "עיר ללא אלימות" עו"ד שרון מיר.

לגבי נציגי הציבור, התאגיד כולל את מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבתאי שי, כנציג המלונאים; מנכ"ל המצפה התת-ימי, יוסי אני כנציג האטרקציות התיירותיות בעיר ואת משה חזן, כנציג הסוחרים.

התאגיד, שאושר ביוני 2010 על ידי חברי מועצת עיריית אילת, יאוגד כחברה לתועלת הציבור (חל"צ) שמטרתה לקדם את תחום התיירות באילת. מטרתו לרכז במקום אחד את מירב הפעולות הקשורות לפיתוח ענף התיירות בעיר. עם אישור הרכב הדירקטוריון יפורסם מכרז לבחירת מנכ"ל לתאגיד. על פי התוכנית, התאגיד יחל לפעול לקראת הקיץ הקרוב.

מעיריית אילת נמסר בתגובה למיעוט נציגי התיירות בתאגיד: "מינוי מספר נציגי הציבור בדירקטוריון תאגיד התיירות נעשה בהתאם לחוק ולחוזרי מנכ"ל משרד הפנים. לפי חוזר מנכ"ל משרד הפנים צריכים להיות תשעה חברי דירקטוריון בתאגיד עירוני. לפי תקנות העיריות היחס צריך להיות שליש נציגי מועצה, שליש עובדי עירייה ושליש נציגי ציבור. אשר על כן, מתוך תשעה חברי דירקטוריון יהיו שלושה נציגי ציבור. אמנם, לפי החוק קיימת אפשרות לסטייה מהיחס האמור, אך היא תלויה באישור שר הפנים ומשרד הפנים, ורק אם שוכנע שקיימים נימוקים של ממש המצדיקים זאת (האישור ניתן אך ורק במקרים חריגים). במקרה זה לא ניתן כל אישור להגדלת מספר חברי הדירקטוריון. יחד עם זאת יצוין כי בכוונת הנהלת העירייה לפנות בבקשה מיוחדת לשר הפנים להגדיל את מספר נציגי הציבור לארבעה, בתקווה כי בקשה זו תאושר".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות