אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל שיכון ובינוי: "בשלוש השנים האחרונות הגדלנו את הרווח לשיא של 523 מיליון שקל" צילום: אריאל בשור

מנכ"ל שיכון ובינוי: "בשלוש השנים האחרונות הגדלנו את הרווח לשיא של 523 מיליון שקל"

עופר קוטלר בכנס ת"א 100 Live2 של "כלכליסט" ואקסלנס: "שיכון ובינוי הולכת להגדיל באופן משמעותי את היקף ההכנסות מפרויקטים זכייניים וכן מפרויקטים נדלניים". אבי לוי, מנכ"ל עופר השקעות: "רכישת בריטיש ישראל מציבה אותנו במקום אחר"

12.04.2011, 18:45 | סיון איזסקו וטל ליטמן

"ב-3 השנים האחרונות בהן אני מכהן כמנכ"ל שיכון ובינוי ניתנה לי ההזדמנות להגדיל את הרווח לשיא מאז הקמת החברה ל-523 מיליון שקל", כך אמר הערב עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי, בשליטת שרי אריסון בכנס ת"א 100 Live2 של "כלכליסט" ואקסלנס.

קוטלר ציין כי לחברת שיכון ובינוי 4 מנועי צמיחה עיקריים: יזמות נדל"ן בישראל, פעילות המבוצעות על ידי שיכון ובינוי נדל"ן (לשעבר שיכון עובדים), פעילות תשתיות וכבישים בארץ בחול, ושני מנועי צמיחה חדשים: אנרגיה מתחדשת ומים. קוטלר הוסיף כי "בתחום הקיימות אנחנו לא מחבקי עצים אלא עושים פעילות אמיתית".

עופר קוטלר, צילום: אריאל בשור עופר קוטלר | צילום: אריאל בשור עופר קוטלר, צילום: אריאל בשור

"בתחום ייזום הנדל"ן למגורים שיכון ובינוי פזורה בעיקר במקומות הקלאסיים ובפריפריה. מאשלקון בדרום ועד הקריות בצפון אנחנו פעילים ב-16 אתרים בו זמנית ונמצאים כיום עם 2,500 יחידות דיור בבניה בו זמנית. כשבונים מספר רב של פרויקטים במקביל אפשר לשווק כמות גדולה של דירות, נמנע מצב של צווארי בקבוק בשיווק הדירות".

בתחום הפרויקטים הזכייניים אמר קוטלר כי כאשר הוא נכנס לתפקיד היה לחברה פרויקט זכייני אחד – אחזקה בכביש 6. "היום אנחנ מעורבים ב-7 פרויקטים זכייניים: 3 פרויקטים כבר בהפעלה והם 50% בכביש 6, 50% במנהרות הכרמל ו-50% במתקן התפלה בחדרה. כמו כן אנחנו מחזיקים ב-3 פרויקטים בזכיינות בהקמה והם בימ"ש מחוזי בתל אביב, תחזוק כבישים בצפון בהיקף של 270 ק"מ בחוזה מול מע"צ ומעונות הסטודנטים בתל אביב עם 2,600 מיטות". "כמו כן אנו נמצאים היום בשלבי הסגירה הפיננסית להקמת מרכז הדרכה של משטרת ישראל"

"שיכון ובינוי הולכת להגדיל באופן משמעותי את היקף ההכנסות מפרויקטים זכייניים וכן מפרויקטים נדליים" הוסיף קוטלר.

"רכישת בריטיש ישראל מציבה אותנו במקום אחר"

 

אבי לוי, צילום: עמית שעל אבי לוי | צילום: עמית שעל אבי לוי, צילום: עמית שעל
"הבוקר השלמנו את הרכישה של בריטיש ישראל. מדובר ברכישה שמציבה אותנו במקום אחר. עמיר בירם ניהל חברה למופת ואנו גאים לרכוש אותה", כך אמר אבי לוי, מנכ"ל עופר השקעות.

"לפני שנה יובל בן זאב כתב שמליסרון צריכה להיות בתיק השקעות של כל חברה. מאז גם שי ליפמן פרסם המלצה. רבותי אנחנו לא חברת חיפושי נפט וזו לא גוגל. זו חברת נדל"ן מניב בישראל. בעשר השנים האחרונות מליסרון רשמה עלייה ממוצעת של 32% בשנה. מדיניות הדיבידנד שלנו מייצגת תשואה של 6% על שווי השוק הנוכחי של החברה". 

לוי הוסיף, "למליסרון נכסים בשווי 13 מיליארד שקל. NOI שנתי של 900 מיליון שקל. זה מציב את החברה כאחת המובילות בישראל. רכשנו את בריטיש כי יש לה נכסים איכותיים בכל הארץ. הסינרגיה המשותפת תביא לחיסכון בהוצאות. יש לנו 26 מתחמים בכל רחבי ישראל מסימונה עד דימונה".

"שווי קניון הקריון 1.9 מיליארד שקל. היתה לנו ירידה קלה בNOI אבל זו ירידה לצורך עליה בעקבות החלפת שוכרים".

"קניון רמת אביב – הרכישה התבררה כמוצלחת ביותר. רכשנו אותו בעלות נטו של 1.1 מיליארד שקל. מדובר בקניון המוביל במדינה עם תחושה של חוץ לארץ. בקניון יש חנויות שלא נמצאות בשום מקום אחר".

"את הגרנד קניון ניאלץ למכור לאור דרישת הממונה על ההגבלים העסקיים. אני מאד מקווה שנצליח לשנות החלטה זו. המיקום של הגרנד קניון הופכות אותו למאד אטרקטיבי ולכן אנחנו לא רוצים להפרד ממנו".

"אנו שותפים עם איקאה בנכס גם בנתניה וגם בראשל"צ. איקאה נתניה נשרפה אבל ההסכם שעמיר בירם הוביל ועשה הוביל לכך שלבריטיש לא יגרם כל נזק כתוצאה מהשריפה".

"קניון ב"ש יניב לנו תשואה של 10% בשנה על ההשקעה שלנו. פארק אזורים בפ"ת הוא פארק יפהפה. יש לנו עתודות קרקע להגדלת המתחם. יש שם אווירה נעימה של חו"ל".

"היעד שלנו בעקבות רכשית בריטיש הוא גידול ב-NOI ל-800 מיליון שקל השנה".

הרכישה של קניון ארנה מתחילה להניב פירות

"חברת מנופים פועלת בעיקר בתחום הנדל"ן המניב, יש לה פעילות בישראל בארה"ב ובקזחסטן בנוסף יש לחברה שותפות בקידוח נפט במתם שמן", כך אמר דני וקנין מנכ"ל מנופים פיננסיים בכנס.

לדבריו, שווי השוק של החברה כיום עומד על סך מיליארד שקל. ההון העצמי הוא 703 מיליון שקל. הציבור מחזיק בכ-20% ממניות החברה כאשר 80% הנותרים מתחלקים באופן שווה בין חברה סינגפורית לבין אנשי העסקים בן זקו וננוקשווילי. במרץ 2011 נחתם הסכם לפיו בן זקן ונינקשווילי ירכשו את חלקה של החברה הסינגפורית, אנו מניחים שהעסקה תושלם בקרוב".

"אחד הפרויקטים הבולטים של החברה הוא הרכישה של קניון ארנה שמתחיל להניב פירות. ישנם פרוייקטים נוספים בת"א (הפנינה), באילת (שחמון 6) ובאשדוד. באשר לפרויקט מתחם שמן באשדוד (מד אשדוד), זהו פרוייקט שנזנח בעבר על ידי ישראמקו ,על פי הערכות שלנו יש בפרוייקט פוטנציאל להפיק 270 מיליון חביות נפט".

"יעדיה של החברה הם התמקדות בנכסים מניבים, השלמת פיתוח של נכסים קיימים, כולל שיתופי פעולה עם צדדים שלישיים, מיצוי זכויות בתחום הנפט והרחבת הפעילות בתחום האנרגיה הסולרית".

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות