אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בונים בית לליסין צילום: דניאל קמינסקי

בונים בית לליסין

הרפרטואר של תיאטרון בית ליסין בעונת 2012-2011 חדשני, אך יותר מכל היתה רוצה המנכ"לית ציפי פינס להתחיל כבר בשיפוץ המבנה, שמתעכב, כפי שנודע ל"כלכליסט", בגלל שעיריית ת"א ממתינה לתוספת תקציב מהממשלה

13.04.2011, 12:32 | מאיה נחום שחל

לא היה דבר שמנכ"לית בית ליסין, ציפי פינס, רצתה לבשר עליו יותר במסיבת העיתונאים שערכה אתמול מאשר על שיפוץ התיאטרון. אולם הפרטים עדיין אינם סגורים, ולכן אינה יכולה להכריז על כך רשמית, אם כי היא מקווה שעבודת השיפוץ תחל עוד כשנה.

תיאטרון בית ליסין, השני בגודלו בישראל מבחינת מספר ההצגות וההכנסה העצמית, ראוי סוף סוף למשכן שתואם את מעמדו ופועלו. חלומה של פינס הוא הקמת מרכז תרבות בתוך העיר, במתכונת של תיאטרון הנטמע בסביבתו האורבנית, כמו בווסט אנד או ברודוויי.

ל"כלכליסט" נודע מגורם מוסמך, כי לפרויקט, שעתיד לקום במיקום של קולנוע הוד התל אביבי, נבחרו כבר שני ארכיטקטים, ואף הוכנו תוכניות ומצגת. העירייה רכשה את הקולנוע בכ־10 מיליון שקל, ומוכנה להקציב לשיפוץ כ־50 מיליון שקל נוספים, אולם ל"כלכליסט" נודע גם כי בכדי לבצע שיפוץ נרחב פנתה העירייה למשרדי התרבות והאוצר כדי שהם, מצדם, יקצו לפרויקט 20 מיליון שקל נוספים. התשובה אמורה להינתן בעוד כשלושה חודשים, והיא זו שתקבע את היקף השיפוץ ומספר האולמות שיתווספו.

מעיריית תל אביב נמסר כי פרויקט השיפוץ והשיקום של תיאטרון בית ליסין וסביבתו מגובש בימים אלה כפרויקט משותף של משרד התרבות ועירית תל אביב יפו. לכשתסוכם מתכונת השיפוץ ותיבחר החלופה המתאימה, יהיה אפשר להתקדם לשלבי הביצוע.

תקציב התיאטרון לשנת 2010 עמד על 60.7 מיליון שקל, מתוכם 11.4 הקצבה ציבורית (19%) ו־49.3 מיליון שקל הכנסה עצמית (81%). התקציב לשנת 2011 עומד על 68.1 מיליון שקל. כמו כן, 1,463 הצגות הועלו בארץ בפני כ־960 אלף צופים, מתוכן 672 בתל אביב.

פינס חשפה אתמול את הרפרטואר לשנתיים הקרובות, שמורכב ברובו ממחזאות ישראלית ובינלאומית חדשה. "בעולם לא קורה הרבה, ולכן הם חוזרים לקלאסיקה, אבל בית ליסין מעולם לא ראה עצמו מתעסק רק בקלאסיקה, כי הוא תיאטרון צעיר יותר".

שחקני ההצגה "שם פרטי". תועלה בבימוי משה קפטן, צילום: דניאל קמינסקי שחקני ההצגה "שם פרטי". תועלה בבימוי משה קפטן | צילום: דניאל קמינסקי שחקני ההצגה "שם פרטי". תועלה בבימוי משה קפטן, צילום: דניאל קמינסקי

כ־14 מחזות עתידים לעלות בשנתיים הקרובות בתיאטרון, במסגרת הרפרטואר השוטף, ובהם "מקסי ואני" - מחזה חדש מאת הלל מיטלפונקט ובבימויו; הקומדיה הצרפתית "שם פרטי" שמוצגת בימים אלה בפריז, בבימוי משה קפטן; "מימונה" מאת חנה אזולאי הספרי; "סוסים על כביש גהה" מאת סביון ליברכט בבימוי פינס עצמה; המחזמר "אחים בדם" בבימוי גלעד קמחי יועלה בכיכובה של מיה דגן.

בית ספר למחזאות ייפתח בתיאטרון בשיתוף סדנאות הבמה, וילמדו בו, בין השאר, הלל מיטלפונקט, אבישי מילשטיין, גורן אגמון ופינס. כמו כן, יושק מיזם שיאפשר לשחקנים מובילים לביים, והסנונית הראשונה יהיה ליאור אשכנזי, שיביים את המחזה "היופי כן קובע".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות