אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נשאר בלי חברים: פיתוח הדפדפן פלוק יופסק

נשאר בלי חברים: פיתוח הדפדפן פלוק יופסק

הדפדפן שניסה לקדם שירותים חברתיים לא תפס מקום מרכזי, וכניסת RockMelt לשוק החמירה את מצבו. בתוך כך הוצגה גרסה ראשונית של אקספלורר 10

13.04.2011, 13:56 | עומר כביר
הדפדפן פלוק, שנוצר על מנת לקדם שירותים חברתיים, הודיע אתמול (ג') על הפסקת פיתוחו ועל הפסקת התמיכה במשתמשים קיימים החל מ-26 באפריל.

פלוק הושק ב-2005, ובשיא הצלחתו השתמשו בו 10 מיליון גולשים. בתחילת דרכו היה הדפדפן מבוסס על הפלטפורמה של מוזילה (שעליה מבוסס גם פיירפוקס), ובקיץ 2010 עבר לכרומיום, הפלטפורמה שעליה מתבסס גוגל כרום, בניסיון להפיח חיים חדשים במוצר הוותיק.

פלוק מעולם לא הצליח לתפוס מקום מרכזי בשוק: הכניסה של הדפדפן החברתי RockMelt (בדיקת "כלכליסט"), שנהנה מתמיכתו של מייסד נטסקייפ וזכה ליחצי ציבור נרחבים, החמירה את מצבו עוד יותר. בינואר נחרץ גורלו של הדפדפן: ענקית משחקי הפייסבוק זינגה ביצעה עסקה שבמסגרתה עבר לשורותיה צוות הפיתוח של פלוק, אך לא הטכנולוגיה עצמה או המותג.

בתוך כך, רק כחודש אחרי שהשיקה את אינטרנט אקספלורר 9, החלה מיקרוסופט כבר בהפצת גרסת מפתחים ראשונית של הדפדפן הבא: אקספלורר 10. לפי דיווח באתר חדשות הטכנולוגיה CNET, בוועידת המפתחים Mix11 שנערכת בלאס-וגאס הוצגה לנוכחים גרסת מוקדמת של הדפדפן החדש (שניתנת להורדה מכאן). בשלב זה מדובר רק בהצצה מוקדמת (Preview) לפלטפורמה של הדפדפן, שלפיה תכלול הגרסה החדשה תמיכה בתקנים מתקדמים שונים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות