אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יוסי מימן ורון לאודר הזרימו 15 מיליון שקל לקופת ערוץ 10 צילום: אלדד רפאלי

יוסי מימן ורון לאודר הזרימו 15 מיליון שקל לקופת ערוץ 10

הזרמת הכסף של בעלי המניות היתה ברבעון האחרון של 2010 ונועדה לצורך הפעלתו השוטפת ועמידה במחויבויות. בתוך כך, ערוץ 10 משקיע 160 מיליון שקל בלוח שידורים חדש

13.04.2011, 14:06 | שלי פריצקר

ערוץ 10 מסכם את הרבעון הראשון של השנה עם עלייה ברייטינג של 26% בפריים טיים מול ימי השידור של קשת בערוץ 2, ועלייה של 60% מול ימי השידור של רשת.

את 2010 סיים הערוץ בהפסד של כ־40 מיליון שקל, אך מדובר בצמצום הפער לעומת השנה הקודמת, שבה הפסיד 99 מיליון שקל. ל"כלכליסט" נודע כי ברבעון האחרון של 2010 הזרימו בעלי המניות בערוץ, יוסי מימן (51%) ורון לאודר (25%), 15 מיליון שקל לקופתו, לצורך הפעלתו השוטפת ועמידה במחויבויותיו. במקביל, הערוץ ממתין לאישור הלוואה בסך 100 מיליון שקל מקרן המנוף אוריגו. לדברי גורמים בערוץ, ברבעון הראשון ניכרה עלייה בהכנסותיו, והיעד הוא להגיע לאיזון תפעולי השנה ולנתח צפייה (Share) של 35% - לעומת 29% בסוף 2010. דובר קבוצת מרחב, בבעלות מימן, מסר בתגובה להזרמת המימון כי "איננו מתייחסים לפרטי התוכנית העסקית של הערוץ".

עם הרוח הגבית של העלייה בנתוני הצפייה, מכריז כעת ערוץ 10 על השקעה של 160 מיליון שקל בלוח שידורים חדש, שבו ישבץ תכנים אטרקטיביים לאורך כל השבוע, וינסה להילחם גם בזכיינית קשת בערוץ 2. עד עתה ריכז הערוץ את משאביו בעיקר מול רשת, בימים ראשון עד שלישי. כך למשל, בלוח החדש שיבץ הערוץ ביום רביעי - מול "כוכב נולד" של קשת - את תוכנית האוכל החדשה של גידי גוב וישראל אהרוני. תוכניות נוספות שהערוץ צפוי להעלות הן ריאליטי בשיתוף וואלה שצפויה לעלות ביוני בימי שישי בערב; עונות חדשות ל"יפה והחנון" ו"הישרדות" שיעלו עד סוף השנה, ועוד. לדברי מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי, "הסיבה ללוח מלא היא שעכשיו יש מספיק תוכניות כדי למלא לוח של 7 ימים, בניגוד למצב שהיה עד כה".

ערוץ 10 אמור להעביר את שידורי חברת החדשות שלו לירושלים רבתי עד סוף שנת 2011, כדי לעמוד במחויבויותיו מול הרשות השנייה. לפני כשבועיים סיכם הערוץ על מעבר חדשות 10 לשידור מכפר אבו גוש, למתחם שנמצא כעת בבנייה. עלות המעבר צפויה לעמוד על כ־40 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות