אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת מציע: מכתשים אגן בבאר-שבע יעבור לרמת חובב צילום: אוראל כהן

מנהל מרכז ההשקעות בתמ"ת מציע: מכתשים אגן בבאר-שבע יעבור לרמת חובב

חזי צאיג: "מפעלי תעשייה חדשים המתעתדים להגיע דרומה לרמת חובב יכולים ליהנות מלא מעט הטבות ותמריצים משתלמים"

14.04.2011, 11:19 | טל ליטמן

מנהל מרכז ההשקעות במשרד התמ"ת, חזי צאיג, המליץ לחברת "מכתשים אגן" להעתיק את מפעלי החברה בבאר-שבע לאזור התעשייה רמת חובב, צעד שיזכה אותה בהקלות מס והטבות שונות.

את הצעתו העביר צאיג במהלך סיור שקיים שלשום במועצה המקומית תעשייתית רמת חובב. צאיג נפגש עם ראש המועצה אנדריי אוזן והמזכיר אמנון בן-דהן ודן עימם ברעיונות ויוזמות לקדם הקמת מפעלים חדשים ברמת חובב ולהגדיל את מספר המועסקים במקום. הוא אף סיפר לאוזן על מספר מפעלים גדולים במרכז הארץ שגילו עניין במעבר לרמת חובב לנוכח השינויים בהטבות המס ליזמים בנגב.

"הצגתי בפני ראש המועצה את כל המסלולים הקיימים כיום כתוצאה מהשינויים שחלו בחוק לעידוד השקעות הון", סיפר צאיג. "מפעלי תעשייה חדשים המתעתדים להגיע דרומה לרמת חובב יכולים ליהנות מלא מעט הטבות ותמריצים משתלמים".

צאיג פירט מקצת מההטבות שהופכות את רמת חובב לאזור בעל פוטנציאל גבוה להשקעות: "על-פי הקריטריונים הנהוגים כיום אזורים מרוחקים מקבלים תיעדוף ונהנים משיעורי מס מופחתים שיגיעו לשיעור של 6%. המפעלים מקבלים מענקים בעבור השקעות בציוד, ובנוסף אנו מפעילים מסלול לעידוד שכר גבוה בפריפריה, שבמסגרתו מקבלות חברות שמשלמות שכר של פי 2.5 מהממוצע במשק החזר של עד 40% לתקופה של ארבע שנים".

בפגישה השתתף גם הלל שמר, נציג "מכתשים אגן", שאמר כי החברה תשקול את צעדיה בהתאם להטבות ולמענקים שתציע המדינה בהקשר זה.

ראש מועצת רמת חובב אנדריי אוזן מיהר לברך על הצעתו של צאיג ל"מכתשים אגן": "מדובר במהלך חשוב ומשמעותי, שמשתלב היטב עם יעדי המועצה - להגדיל את מקורות התעסוקה באזור לטובת תושבי הנגב ולחזק את המפעלים הקיימים. היזמים צריכים לדעת שיש לנו כאן חיבור לצינור הגז, כביש 6 שמגיע עד לפתח, רכבת משא שכבר מגיעה, רכבת נוסעים שעוד תגיע וכן הטבות מס ייחודיות לאזור. אם מוסיפים לכך את שפע השטחים הפנויים בתחום המועצה ואת השידרוג הדרמטי באיכות האוויר שלנו, ברור מדוע חלה עלייה במספר היזמים שמגיעים אלינו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות