אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אי.ג'י.אר.אי רכשה בית דירות בארה"ב תמורת 36 מיליון דולר צילום: עמית שעל

אי.ג'י.אר.אי רכשה בית דירות בארה"ב תמורת 36 מיליון דולר

מדבור בנכס נדל"ן רביעי מתוך שמונה שמתכננת החברה לרכוש במדינת וירג'ניה. דמי השכירות השנתיים מהבניין יסתכמו ב-5.1 מיליון דולר

17.04.2011, 11:53 | ענת ציפקין

חברת אי.ג'.אר.אי (EGRE), זרוע הנדל""ן של קבוצת יורוקום בשליטתו של שאול אלוביץ' דיווחה הבוקר (א') על רכישת נכס נדל"ן רביעי בארצות הברית, מתוך מקבץ של 8 רכישות מתוכננות של מתחמי מגורים במדינת וירג'יניה. מהדיווח שפירסמה החברה בבורסת תל אביב עולה כי ארבעת הנכסים שנקנו מהווים כ-51.5% מהיקף העסקה כולה.

חלקה של EGRE בשמונת הנכסים כולם מסתכם ב-28-23%. את הנכס הנוכחי (הרביעי) רכשה EGRE בתמורה ל-36 מליון דולר, מחיר הכולל גם את עלויות שיפוצו. הנכס, Hampton Center כולל כ-406 אלף רגל מרובע עליו בנויות 418 יחידות דיור להשכרה. EGRE מציינת כי הרכישה מומנה בחלקה באמצעות הלוואה בהיקף של 27.5 מיליון דולר, וכי היא צפויה לקבל מהנכס דמי שכירות שנתיים בהיקף של כ-5.1 מיליון דולר.

EGRE נמצאת בשליטתם של שאול אלוביץ', המחזיק בה (41%) באמצעות חברת יורוקום תקשורת, וד"ר יאיל ויל (41%). ויל ומשפחתו הם ממייסדי חברת אסם, ובשנת 1997 מכרו את אחזקותיהם בחברה לנסטלה השוויצרית.

עיקר פעילותה של EGRE הוא בתחום הנדל"ן המניב למגורים ולמסחר, בעיקר בגרמניה ובארצות הברית, שם מתמקדת EGRE בשוק הדיור המושכר Multi family אותו רואה החברה כשוק דפנסיבי ובעל פוטנציאל השבחה וצמיחה. בארצות הברית פועלת EGRE בעיקר באטלנטה וג'ורג'יה, מדינות שכלכלתן נחשבת עמידה יחסית.

בחודשים האחרונים גייסה EGRE כ-140 מיליון שקל באמצעות מכירת פעילותה ברומניה לבעלי השליטה בחברה בתמורה ל-47.6 מליון שקל, ובאמצעות הרחבת סדרה ב של אגרות החוב שלה בתמורה ל-36 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות