אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הורידה פרסומת של אירוקה בשל הטעיית צרכנים

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הורידה פרסומת של אירוקה בשל הטעיית צרכנים

רשת אופטיקנה טענה כי בקמפיין הרדיו של אירוקה נטען כי המותגים אמפוריו ארמני, טומי הילפינגר ולאקוסט הנמכרים בסניפי הרשת זולים מאשר בדיוטי פרי, בעוד שבחנות המשקפיים היחידה בשדה"ת כלל לא משווקים המותגים הנ"ל

17.04.2011, 13:58 | כתב כלכליסט

הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו קיבלה את טענותיה של אופטיקנה, כי אירוקה הטעתה את הציבור בפרסומת רדיו. אירוקה טענה כי המותגים אמפוריו ארמני, טומי הילפינגר ולאקוסט, נמכרים בסניפי הרשת שלהם במחיר זול יותר מאשר בדיוטי פרי, בעוד שבחנות המשקפיים היחידה בדיוטי פרי המופעלת על ידי אופטיקנה כלל לא משווקים את המותגים הנ"ל.

עידית צ'רנוביץ, סמנכ"ל לרדיו בפועל ברשות השנייה הנחתה היום כי יש "להוריד את הפרסומת לאלתר ולחדול מלשדרה"

בשבוע שעבר פנו עורכי הדין רמי בן נתן ונועה גבע בשם רשת אופטיקנה, לרשות השנייה, בפנייה נמסר כי בניגוד בוטה לאמור בפרסומת, בחנות המשקפיים היחידה בדיוטי פרי, המופעלת על-ידי אופטיקנה, כלל לא משווקים המותגים הנזכרים בפרסומת.

עוד הוסיפו עורכי הדין: "מדובר בפרסומת כוזבת ופוגעת המהווה הפרה בוטה של החובה הנוגעת ל"אמת בפרסום", בנוסף, הפרסומת גם מטעה, שכן היא מאפשרת למאזין לסבור, בטעות, כי המחירים המוצעים באירוקה זולים מאלה המוצעים בחנות אופטיקנה בדיוטי פרי".

מהרשות השנייה נמסר, "לאחר שנתקבלה מ'אירוקה' התייחסות שאינה עולה בקנה אחד עם דרישותינו ובהעדר בסוסים לעניין המותגים הנמכרים בחברה, החליטה ועדת פרסומות של הרשות השנייה כי אין לשדר את הפרסומת, עד להגשת בסוסים מתאימים כנדרש. לפיכך, תחנות אשר עדיין משדרות את התשדיר, נדרשות להורידו מהאוויר לאלתר".

מאיר רסין, הבעלים של רשת אופטיקנה: "כרשת המובילה בתחום האופטיקה בארץ, אנו מאמינים כי האמינות והמקצועיות כלפי קהל הלקוחות הם הדבר המשמעותי ביותר. אנו מקווים כי חברות נוספות הפועלות בתחום יעמדו בסטנדרטים אלו ויפעלו כנגד התופעה של פרסום כוזב ושקרי אשר מטעה את הלקוחות".

מרשת אירוקה נמסר: "אירוקה רואה לנגד עיניה את טובת הצרכנים ולכן משווקת ברשת חנויותיה את משקפי השמש במחירים הטובים ביותר בישראל. בין המותגים המשווקים ברשת נמצאים טומי הילפיגר ולקוסט אשר נמכרים בבלעדיות ברשת אירוקה . אנו שמחים שמדיניות המחירים המצוינת שלנו מטרידה את מתחרנו ולכן אנו מזמינים את כל בית ישראל ליהנות במהלך חול המועד משלל מותגים במחירים הטובים ביותר בארץ".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות