אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שי לחג: נדב גרינשפון יקבל מענק של 650 אלף שקל צילום: גלעד קוולרציק

שי לחג: נדב גרינשפון יקבל מענק של 650 אלף שקל

דירקטוריון אפריקה ישראל אישר מענק של 1.25 מיליון שקל לשבעה מנהלים ובהם נדב גרינשפון, סגנו של היו"ר לב לבייב. אפריקה ישראל: "המענקים הנם ראויים וסבירים". אפריקה תעשיות תחלק לבכיריה מענק של 1.6 מיליון שקל

20.04.2011, 07:00 | סיון איזסקו

בערב החג דיווחה אפריקה ישראל כי הדירקטוריון אישר להעביר 1.25 מיליון שקל מקופת החברה לידי שבעה מנהלים. יותר ממחצית מהסכום שאישר הדירקטוריון, כ־650 אלף שקל, תועבר לידי נדב גרינשפון המשמש כסגנו של היו"ר לב לבייב. המענק של גרינשפון שקול לכשש משכורות חודשיות שלו.

במקביל לעבודתו באפריקה ישראל משמש גרינשפון גם כמנהל בכמה מהחברות הפרטיות של לבייב. לכן, תנאי העסקתו אמורים באופן עקרוני לקבל את אישור האסיפה הכללית. ואולם המענק לגרינשפון ניתן במסגרת סעיף שאושר באסיפה הכללית עוד ב־2008, המאפשר לדירקטוריון להחליט על "הענקת בונוס שנתי בהיקף של עד שש פעמים התמורה החודשית כפי שתהיה מעת לעת, בהתחשב, בין השאר, בתוצאות העסקיות של החברה וזאת בהתאם להחלטת הדירקטוריון".

בדיווח לבורסה לא הסבירה אפריקה מה היתה תרומתו של גרינשפון לתוצאות 2010 - שהושפעו בעיקר מהסדר החוב שהושלם בשנה שעברה, ושבגינו היא רשמה רווח הון של כ־1.45 מיליארד שקל. הדיווח של אפריקה לא פירט מיהם שאר מקבלי המענקים, אך נאמר בו כי "היקף המענקים השנתיים נקבע על בסיס המלצות מנכ"ל החברה ביחס לפועלם של מקבלי המענקים ב־2010, לנוכח תוצאותיה העסקיות של החברה באותה שנה ועמידתה ביעדי תוכנית העבודה. להערכת דירקטוריון החברה, לאור כל אלה, המענקים השנתיים הנם ראויים וסבירים בנסיבות העניין".

נדב גרינשפון משמש כדירקטור באפריקה ישראל מאז 2005. בינואר 2008, עם פרישתו המפתיעה של מנכ"ל החברה אז ארז מלצר, מונה גרינשפון לממלא מקום מנכ"ל - תפקיד שאותו מילא עד יוני 2008, עת התמנה איזי כהן למנכ"ל אפריקה ישראל. אז מונה גרינשפון לסגן יו"ר- תפקיד שאותו הוא ממלא עד היום. במהלך השנים קיבל גרינשפון כמה חבילות תגמול מבוססות מניות, ואולם האופציות נותרו מחוץ לכסף.

סבב המענקים הנוכחי הוא השלישי בסדרה מאז השלימה אפריקה ישראל את הסדר החוב לפני פחות משנה. ביולי 2010, חודשיים לאחר השלמת הסדר החוב, חילקה חברת האחזקות מענקים בהיקף של כ־6.5 מיליון שקל לכמה מנהלים בכירים ובהם ריצ'רד מרין ורון פאינרו, שבינתיים הספיקו להודיע על פרישתם. בינואר 2011 הודיע הדירקטוריון על מענק של 6.5 מיליון שקל למנכ"ל איזי כהן, וכעת כאמור מתקיים הסבב השלישי.

 

בתוך כך הודיע גם דירקטוריון החברה־הבת אפריקה תעשיות על חלוקת מענקים. המנכ"ל אברהם נובוגרוצקי יקבל מענק של 475 אלף שקל על ביצועי 2010 (לעומת מענק של 400 אלף שקל ב־2009). עוד שבעה נושאי משרה יחלקו מענק של 1.16 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות