אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ארסנל: האוהדים דורשים מהבעלים החדש הבהרות צילום: איי אף פי

ארסנל: האוהדים דורשים מהבעלים החדש הבהרות

האוהדים, שמחזיקים בכ-6% ממניות הקבוצה, מעוניינים שתוכנית מכירת המניות לאוהדים תמשיך למרות הרכישה של המועדון על ידי סטן קרונקי. באנגליה מדווחים שקרונקי מעוניין להפוך את המועדון לפרטי

20.04.2011, 15:07 | סוכנויות הידיעות

עמותת האוהדים המשפיעה של ארסנל (AST) דורשת מסטן קרונקי, הבעלים החדש, להבהיר את כוונותיו לגבי המועדון. זאת לאחר שנודע כי עורכי דינו של איש העסקים האמריקאי עובדים על מסמך הצעה רשמי שיועבר בשבועות הקרובים לבעלי המניות.

קרונקי באצטדיון האמירייטס. עמותת האוהדים גם דוחקת באמריקאי להבטיח שהוא לא יוציא כספים בצורת דיבידנדים או תשלומי ניהול כדי לשלם חובות או כתזרים הכנסות, צילום: איי אף פי קרונקי באצטדיון האמירייטס. עמותת האוהדים גם דוחקת באמריקאי להבטיח שהוא לא יוציא כספים בצורת דיבידנדים או תשלומי ניהול כדי לשלם חובות או כתזרים הכנסות | צילום: איי אף פי קרונקי באצטדיון האמירייטס. עמותת האוהדים גם דוחקת באמריקאי להבטיח שהוא לא יוציא כספים בצורת דיבידנדים או תשלומי ניהול כדי לשלם חובות או כתזרים הכנסות, צילום: איי אף פי

המועדון מחזר בשנים האחרונות אחרי עמותת האוהדים, באמצעותה האוהדים בעלי המניות מחזיקים בכ-6% מארסנל. המחלוקות בחדר הדירקטוריון מאיימות לערער את היציבות באמירייטס, והקבוצה מעוניינת כעת שהבעלים החדשים יכבדו את עמדתה. הקבוצה מעוניינת במיוחד להבטיח שתוכנית חלוקת המניות של ארסנל (Fanshare), שמאפשרת לאוהדים לרכוש מניות באופן הולך וגובר, תישמר.

מנכ"ל המועדון, איבן גזידיס, הוא תומך נלהב בתוכנית ואף סיפק לוועדה הפרלמנטרית הבוחנת את שיטות הניהול בכדורגל ראיות ליתרונותיה. אולם, המלצת הדירקטוריון לבעלי המניות למכור לקרונקי מסכנת את תוכנית המניות של האוהדים, שתלויה בכך שמספר קטן של בעלי מניות נשארים במועדון ומסכימים שמספר קטן של מניות יהיה נגיש לרכישה.

ה-AST כבר דחתה את הצעתו של קרונקי ודחקה באוהדים ללכת בעקבותיה, והמכתב האחרון אמור ללחוץ את קרונקי בסוגיה כיוון שמבקשים ממנו לשקול להעניק קצבה מיוחדת לתוכנית המניות בהצעתו הסופית. הם מבקשים ערבות לבעלי המניות הקטנים שיוכלו למכור את המניות שלהם לאוהדים אחרים בעתיד.

כמו כן, דוחקת העמותה באמריקאי להבטיח שלא יוציא כספים בצורת דיבידנדים או תשלומי ניהול כדי לשלם חובות או כתזרים הכנסות.

קרונקי כבר הכריז כי הצעת הרכש שלו לא תמומן על ידי חובות שיוטלו על המועדון, אך ב-AST מודעים לכך שבעלים בקבוצות אחרות העניקו הבטחות דומות ומיהרו להפר אותן.

החששות של ה-AST מדגישים את הקושי בהבטחת תמיכה משמעותית של האוהדים על הבעלות והייצוג ברמת הפרמיירליג. מודל ה-Fanshare התקבל בברכה על ידי שורה של שרי תרבות וזוכה לגיבוי של התאחדות הכדורגל, אך אם הבעלים נחוש להפוך מועדון לפרטי וזוכה בתמיכה של בעלי המניות העיקריים, לאוהדים אין כוח לעצור בעדו.

 

בנוסף, אוהדי ארסנל מביעים מחאה על כוונת המועדון להעלות את מחירי הכרטיסים. אמרגן האגרוף המפורסם, פרנק וורן, טען כי הוא לא מתכנן לחדש את המנוי שלו בגלל העלאה הצפויה. "המחיר נשאר אותו דבר שנתיים בגלל הכלכלה וכך זה צריך להישאר. בעיקר בגלל שהקבוצה לא זכתה בשום דבר כבר שש שנים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות