אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שנה לאחר הפיצוץ באסדת הקידוח: BP תעביר מיליארד דולר לשיקום מפרץ מקסיקו צילום: MCT

שנה לאחר הפיצוץ באסדת הקידוח: BP תעביר מיליארד דולר לשיקום מפרץ מקסיקו

אסדת הקידוח שהתפוצצה באפריל אשתקד גרמה לדליפת הנפט הימית הגדולה בהיסטוריה של ארה"ב. הכספים ישמשו לניקוי האזורים שנפגעו. משרד המשפטים האמריקאי: "צעד ראשון לקראת מילוי המחויבויות של BP לממן את השיקום המלא של המשאבים הציבוריים שנפגעו"

22.04.2011, 13:35 | סוכנויות הידיעות

חברת הנפט BP הסכימה להעביר מיליארד דולר לתיקון הנזק שנגרם למפרץ מקסיקו כתוצאה מדליפת הנפט בשנה שעברה, החמורה בהיסטוריה של ארצות הברית.

משרד המשפטים האמריקאי, שעזר לנסח את ההסכם, מסר כי הכספים יועברו למדינות אלבמה, פלורידה, לואיזיאנה, מיסיסיפי וטקסס. הם ישמשו לניקוי האזורים שנפגעו, כולל החופים הסמוכים. מיליארד הדולר יחולקו גם למוסדות נוספים, כולל משרד הפנים האמריקאי ומינהל האוקיינוסים והאטמוספירה.

אתר הבי.בי.סי מדווח שמאות קילומטרים של חופים ואדמות ביצה זוהמו, שליש ממי המפרץ נסגרו לדייג, והעלות הכלכלית טיפסה למאות מיליארדי דולרים. ממשרד המשפטים נמסר כי העברת הכסף היא חלק מהסכם השיקום הגדול ביותר מסוגו שהושג אי פעם, והינו "צעד ראשון לקראת מילוי המחויבויות של BP לממן את השיקום המלא של המשאבים הציבוריים שנפגעו".

הפיצוץ במפרץ מקסיקו אשתקד, צילום: בלומברג הפיצוץ במפרץ מקסיקו אשתקד | צילום: בלומברג הפיצוץ במפרץ מקסיקו אשתקד, צילום: בלומברג

שר הפנים קן סלאזר הוסיף כי מדובר בציון דרך "שיאפשר להתחיל בפרויקטי השיקום שישיבו את הבריאות לסביבה הטבעית ולבתי הגידול של המפרץ לאחר הסבל שנגרם להם כתוצאה מהדליפה". עופות ים פצועים וחיות אחרות כולל דולפינים ממשיכים להיסחף לחופים באזורים שנפגעו. ההסכם פורסם שנה ויום לאחר הפיצוץ באסדת קידוח הנפט.

גם BP תובעת פיצויים

השבוע פורסם כי BP תובעת מיצרנית האסדה טראנסאושן פיצויים של 40 מיליארד דולר לפחות ומאשימה אותה בהתפוצצות הקטלנית שאירעה בשנה שעברה במפרץ מקסיקו. BP טוענת שכל מערכות הבטיחות וההליכים לבקרת הבאר באסדה כשלו.

בסוף חודש מרץ פורסם כי בכירים ב-BP עשויים לעמוד לדין על הריגה עקב הפיצוץ באסדת הקידוח הימית במפרץ מקסיקו. תובעים פדרלים בארה"ב שוקלים אם להעמיד לדין באשמת הריגה מנהלים ב-BP על החלטות שקיבלו לפני הפיצוץ בבאר הנפט בשנה שעברה, כך מסרו שלושה אנשים הבקיאים בעניין לבלומברג. הפיצוץ גרם למותם של 11 עובדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות