אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל לא לבד: גם מכשירי אנדרואיד עוקבים אחר מיקום המשתמשים

אפל לא לבד: גם מכשירי אנדרואיד עוקבים אחר מיקום המשתמשים

בדיקה העלתה כי מכשירים מבוססי אנדרואיד שולחים את מיקום המשתמש לגוגל מספר פעמים בשעה, אך ללא מידע אישי מזהה. על פי חוקרים, מטרת המעקב הוא למפות את הרשתות האלחוטיות בעולם

23.04.2011, 10:45 | אבנר קשתן
משתמשי אייפון אינם היחידים אשר ההיסטוריה של מיקומם אינה נשמרת בפרטיות. על פי בדיקה של חוקר האבטחה סמי קמקאר, גם מכשירי אנדרואיד שומרים באופן רציף את מיקומו של המשתמש, ושולחים את המידע לשרתיה של גוגל, כך מדווח ה"וול סטריט ג'רנל".

כמו החשיפה על פרצת האבטחה של האייפון, גם המידע כאן אינו חדש. כל מכשיר אנדרואיד, בעת הפעלתו הראשונית, מעדכן את המשתמש כי מידע המיקום שלו, אם יפעיל את האפשרות, ישלח לגוגל באופן אנונימי גם כשאין אפליקציות פועלות. קמקאר מאשר כי המידע שנשלח לגוגל אינו מכיל מידע מזהה כגון שמו או מספר הטלפון של המשתמש. ההערכות הן שגוגל משתמשת במידע לאותן מטרות שהיא הפעילה את סריקת הרשתות האלחוטיות בשירות סטריט וויו: בניית מסד נתונים מקיף של רשתות אלחוטיות ומיקומן הגיאוגרפי.

גוגל לא הגיבה בינתיים על הפרסום, ולא הסבירה מה השימוש שהיא עושה במידע המיקום. גם אפל טרם פרסמה התייחסות מלאה להאשמות שהוטחה בה בסוף השבוע שעבר, על כי היא אוספת מידע דומה גם ממשתמשיה ושומרת אותו בקובץ לא מאובטח על מחשבי המשתמשים.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

9 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

9.
ל7 -ומה אתה חושב שאפל עושה עם המידע???
אוספת בשביל הכיף?, אל תטעה -אפל היא החברה החזירית ביותר בעולם כיום. ודרך אגב, כל טלפון הכי פשוט משדר את המיקום שלו לחברת הסלולר כל רגע בעת שהוא מתחבר לאנטנה. כמוש שכתבו פה, באנדרואיד צריך לפחות לאשר את מסיר המידע, באפל אף אחד אפילו לא טורח לשאול.
רון  |  24.04.11
7.
בניגוד לאי-פון, פעם שאישרתם, גוגול תעשה עם המידע מה שבא לה:
כולל למכור אותו לכל המרבה במחיר. למה אתם חושבים היא נכנסה לתחום בכלל? אפל לעולם לא מוכרת את המידע לגורמים אחרים. ובכלל, נכון לעכשיו, אין שום הוכחה שקובץ המידע מהאי-פון שנשמר על המחשב מועבר לאפל בפרט או למישהו בכלל. ככל הנראה הוא פשוט נשאר על המחשב וזהו. האמת - נשמע דבילי למדי. אבל זה שגוגול מוכרת המידע שהיא מוציאה מכם - זה לא דבילי בכלל.
דרום לבנון , צפון ישראל  |  23.04.11
5.
למספר 1 הדוגמא שלך לא טובה- תלוי בחוק
אני לא יודע מה אומר חוק הפרטיות או חוק כבוד האדם וחרותו אבל יש מקרים שגם אם אומרים כן התשובה היא עדיין לא. הכל תלוי בחוק. אי אפשר לעשות הפוך מחוק שנכתב על ידי המדינה. לדוגמא: אם עובד חותם על כך שהוא מוותר על החופשה השנתית זה אינו קביל. אסור למעביד לקחת לו את החופשה השנתית כי חובת החופשה רשומה בחוק. חוקים כדוגמת הנ"ל קיימים באין סוף וריאציות.
חיים  |  23.04.11
לכל התגובות