אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נווה צדק: איך משתלב הבית ברחוב שלוש 7 עם סביבתו

נווה צדק: איך משתלב הבית ברחוב שלוש 7 עם סביבתו

הבניין ברחוב שלוש 7 בנווה צדק, שתכנן אילן פיבקו, נראה כקובייה חסרת ייחוד. ל"כלכליסט" הוא מנסה להסביר למה הבניין מתאים לסביבה

26.04.2011, 11:19 | דקל גודוביץ

האדריכל אילן פיבקו החל בשנה האחרונה למנף את עצמו כאדריכל־יזם נדל"ן. אחרי פרויקט המגורים בנמל יפו (נשארו עדיין 3 דירות למכירה), ואחרי שהקים עם שותפים קרן למימון וחיזוק מבנים במסגרת תמ"א 38 (עדיין בתהליכי תכנון ומשא ומתן עם בניינים שונים), בימים אלה הוא מתכנן־יזם של פרויקט שלוש 7 - Neve Tzedek Collection - בנווה צדק בתל אביב.

לפרויקט שותפים גם אורן פלד מגלובל לנדמרק, ועפר וינברג מליבינג ספייס. הפרויקט בשלוש 7 כבר ספג ביקורת בשל פרסום ב"כלכליסט" לפיו קוני הדירות בבניין ייבחרו בוועדת קבלה. כעת פיבקו מנסה לסגת ומכנה את ועדת הקבלה "קליינטורה טובה וראויה", ושותפו בפרויקט וינברג מוסיף: "קבוצת קונים מחוגים משותפים".

אבל אין זו הבעיה היחידה של הבניין, הכולל שש דירות במחירים של 5–6 מיליון שקל ל־136 מ"ר ולמרפסת 22 מ"ר; 8–9 מיליון לדופלקס גן בשטח של 200 מ"ר וגינה של 48–78 מ"ר; ודירות גג שמחירן 10–11 מיליון שקל ל־170 מ"ר ולמרפסת 37 מ"ר.

עיצוב פנים של דירת הגן עיצוב פנים של דירת הגן עיצוב פנים של דירת הגן

באתר האינטרנט שהוקם לפרויקט יש הדמיות שבהן מתגלה בניין שהוא לא יותר מקובייה לבנה עם תריסי עץ בלי קשתות, עמודים ועיטורים - מבנה שנראה זר לשכונה. את הפער הזה בין הדימוי האדריכלי של נווה צדק לבניין מנסה פיבקו להסביר: "נווה צדק היא במקורה שכונה ענייה שיצאה מיפו העשירה והמקושטת, והבנייה גם היא ענייה, צנועה ובקנה מידה קטן. לכן חוץ מבית שלוש, שבו יש שלוש קשתות, אין בכלל קשתות בשכונה, אלא פתחים אנכיים ביחס של 1 ל־2 ובמקצב ובשפה האופייניים למאה ה־19". הבניין לדבריו הוא שילוב בין חדש לישן. בשתי הקומות האמצעיות חלונות ותריסי עץ הפונים אל מרפסות ארוכות שתוכננו בהשראת מאפייני השכונה, כמו גם גג הרעפים; בקומת הקרקע ובקומה האחרונה תפיסת העולם העיצובית עכשווית יותר. בקרקע דלתות זכוכית רחבות שפונות לגן אחורי פנימי ובדירת הגג דלתות זכוכית רחבות שנפתחות למרפסת גג. שתי הדירות בחזית לרחוב, המכונות "לופטים", צרות באופן יוצא דופן ורוחבן 6.5 מטר על 21 מטר.

הדמיה של הבניין. קובייה לבנה עם תריסי עץ הדמיה של הבניין. קובייה לבנה עם תריסי עץ הדמיה של הבניין. קובייה לבנה עם תריסי עץ
 

48 מיליון שקל הושקעו בפרויקט המשתרע על מגרש בגודל של 470 מ"ר, ואמור להסתיים ב־2014.

מחיר הדירות - שבהן תקרות גבוהות של 3.15 מטר - הוא ברמת גימור של 10,000 שקל למ"ר וכולל גם עיצוב פנים של פיבקו ומטבח של ארמאני קאזה.

אף שהפרויקט יפה, הוא סטרילי, כמו גם הבניינים החדשים שנבנים לאורך רחוב שבזי. נראה כי נוצרת סכנה אמיתית לאופי האקלקטי והאינטימי שהוא סוד הקסם של השכונה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות