אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עסקת ענק בתחום הכרייה: באריק גולד מציעה 7.7 מיליארד דולר תמורת אקווינוקס מינרלס צילום: בלומברג

עסקת ענק בתחום הכרייה: באריק גולד מציעה 7.7 מיליארד דולר תמורת אקווינוקס מינרלס

מניית חברת כריית הזהב הגדולה בעולם ירדה ב-5% עקב ההודעה וגררה את בורסת טורונטו לירידות; מחיר הרכישה עומד על 8.57 דולר למניה

25.04.2011, 20:42 | סוכנויות הידיעות
חברת הכרייה באריק גולד (Barrick Gold) הודיעה היום (ב') כי הסכימה לרכוש את אקווינוקס מינרלס (Equinox Minerals) תמורת כ-7.7 מיליארד דולר במזומן, הצעה גבוהה מזו שהציעה חברה מתחרה מוקדם יותר החודש. בעקבות ההודעה נרשמה ירידה של 0.5% בבורסה בטורונטו.

מחיר הרכישה הוא 8.57 דולר למניה, פרמיה של 9% למחיר הסגירה של מניית אקווינוקס מינרלס בשבוע שעבר. ההצעה גבוה גם ב-16% מזו של צ'יינה מינרלס ריסורסס מוקדם יותר החודש.

באריק גולד, חברת כריית הזהב הגדולה בעולם, הודיעה כי העסקה תסייע לה להגדיל באופן משמעותי את ייצור הנחושת בצ'ילה, מדינה בה נמצאים כמה מאזורי ייצור הנחושת המבטיחים בעולם.

נכס הדגל של אקווינוקס הוא מכרה הנחושת לאמוואנה בזמביה, אחד ממכרות הנחושת החדשים הגדולים שהתפתחו בשנים האחרונות. החברה גם מפתחת מכרה נחושת נוסף במזרח התיכון.

מנכ"ל באריק, אהרון ריג'נט תיאר את הצעת הרכישה כהזדמנות להיכנס לאיזור זמביה העשיר בנחושת בעת בה החוזים העתידיים על מחיר הנחושת נמצאים בעליות ורושמים רמות שיא.

העסקה אושרה פה אחד על ידי דירקטוריון אקווינוקס. בסיס שתי החברות נמצא בטורנטו, קנדה. בעקבות ההודעה על ההצעה מניות אקווינוקס עלו ביותר מ-11% בבורסה בטורונטו. מניית באריק ירדה ב-5%.

אקווינוקס נסחרת בבורסה בטורונטו ובאוסטרליה ויש לה משרדים בקנדה ובאוסטרליה.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות