אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד צבי בר, ראש עיריית רמת גן צילום: שאול גולן

הפרקליטות תגיש כתב אישום נגד צבי בר, ראש עיריית רמת גן

בר חשוד בלקיחת שוחד בהיקף 2 מיליון שקל מיזמי נדל"ן ובשורה של עבירות הלבנת הון, מרמה והפרות אמונים. נכסיו וחשבונותיו עוקלו

26.04.2011, 13:45 | איתי הר אור

המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה הודיעה היום (ג') לבא כוחו של ראש עיריית רמת גן, צבי בר, כי היא שוקלת להגיש נגדו כתב אישום בכפוף לשימוע. בר חשוד בעבירות של לקיחת שוחד וכן בשורה ארוכה של עבירות הלבנת הון, מרמה והפרת אמונים, זיוף, שיבוש מהלכי משפט ועבירות מס הכנסה בין השנים 2003-2008. ההחלטה התקבלה על דעת פרקליט המדינה, משה לדור.

על פי הנטען בטיוטת כתב האישום, סך השוחד אותו לקח בר עומד על יותר מ-2 מיליון שקל. בהודעה שנשלחה, צוין כי על פי החשד, את השוחד לקח בר מחמישה יזמי נדל"ן במסגרת ארבע פרשיות שוחד שונות: חיים גייר מבעלי פרויקט אנדרומדה וגבעת נפוליאון, דוד ומאיר לוי מבעלי פרוייקט הילקראסט ושאול לגזיאל ויזם נוסף שעל שמו הוטל איסור פרסום, מבעלי פרוייקט בית ניר-אור ומגדלי התמרים.

לבר נמסר כי אם יבקש לקיים שימוע בעל פה, הוא יתקיים בפני פרקליט המדינה ותוך מסגרת הזמן הקצובה בחוק, שבעקבותיו תתקבל החלטה סופית.

כמו כן הודיעה המחלקה הכלכלית לבאי כוחם של חמשת יזמי הנדל"ן, כי היא שוקלת להגיש נגדם כתבי אישום בגין מתן שוחד לצבי בר, כדי שיקדם בעבורם פרויקטים נדל"ניים בהם יש להם אינטרסים כלכליים. בנוסף למתן השוחד מיוחסות לגייר, ללגזיאל וליזם הנוסף עבירות של הלבנת הון בסכומים של 2 מיליון שקל, וחצי מיליון שקל בהתאמה.

ההזמנות לשימוע וכתבי החשדות עליהם הודיעה היום הפרקליטות למעורבים בפרשות השוחד השונות, הינן תוצר של חקירה מורכבת, שנוהלה על ידי צוות בראשות רפ"ק יעל הראל מהיחידה הארצית לחקירות הונאה. הפרשיה מלווה על ידי עורכי הדין ענבל לוי, נטלי קוקוי וטל פרג'ון מהמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

לפני חג הפסח הוטלו עיקולים על חשבונות הבנק ונכסי הנדל"ן של המעורבים בפרשה וזאת על מנת להבטיח שבסופו של הליך, במידה ויורשעו החשודים בעבירות הלבנת ההון המיוחסות להן, יהיה ניתן לחלט את רכושם בהתאם להוראות חוק לאיסור להלבנת הון. לגבי צבי בר, מיוחסות עבירות הלבנת הון בהיקף של כ-5 מיליון שקל.  

מעיריית רמת-גן נמסר בתגובה: "תמוה מאוד פועלה של הפרקליטות באופן לא ענייני, במגמה ברורה לייצר סנסציה ולנסות להביא לשפיטה והרשעה מוקדמת של ראש העיר בתקשורת, כפי שעושה לנבחרי ציבור רבים אחרים לפני שעניינם מתברר בבית המשפט.

"הקפאת החשבונות בערב החג בשעה שראש העיר אפילו טרם זומן לשימוע, הייתה הליך מיותר שנועד לפגוע בצבי בר, פגיעה לשם פגיעה, ואולי אף ליצור אווירה ציבורית שתסכל את אפשרותו להיאבק על יושרו.

"ידיו של צבי בר נקיות והוא לא יירתע מלהמשיך בשליחותו למען העיר רמת-גן ותושביה, חרף הצורך להתמודד עם האשמות השווא המוטחות בו.

"צבי בר קיבל בפעם החמישית את אמון הציבור בשיעור חסר תקדים של כ-70%, תוך שהציבור שבחר בו מכיר את ההשמצות נגדו ומספיק חכם כדי לא להאמין להן. ראש העיר לא מתכוון להתפטר, החוק לא מחייב אותו להתפטר, וגם תוך כדי ההליכים המשפטיים שנכפו עליו - הוא ימשיך לעבוד קשה למען רמת-גן ותושביה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות