אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נוקיה תפטר 7,000 עובדים בעקבות שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט צילום: בלומברג

נוקיה תפטר 7,000 עובדים בעקבות שיתוף הפעולה עם מיקרוסופט

קרוב למחציתם יועברו לחברת Accenture האירית במסגרת ההסכם בין ענקיות הטכנולוגיה, שנחתם בשבוע שעבר. מטרת הפיטורים: הפחתת הוצאות הפיתוח

27.04.2011, 15:26 | שי ענבל

ההסכם בין נוקיה למיקרוסופט, שנחתם סופית בשבוע שעבר, גורר גל פיטורים בענקית הסלולר הפינית: נוקיה הודיעה רשמית כי תפטר אלפי עובדים של החברה ברחבי העולם, כחלק מהתארגנות מחדש לקראת שיתוף הפעולה.

מטרתם המרכזית של הפיטורים ההמוניים היא להפחית את הוצאות הפיתוח של החברה במיליון יורו עד 2013 (בהשוואה ל-2010), וכתוצאה מכך להפוך אותה לרווחית יותר. מניית נוקיה נמצאת בירידה תלולה בשנים האחרונות, שרק החמירה בעקבות העסקה. מהדו"ח הכספי שפרסמה בנוגע ל-2010 עולה כי הרווח הנקי של החברה לא השתנה בשורה התחתונה בהשוואה לשנה שקדמה לה - 9 יורוסנט למניה

ראשית תפטר נוקיה 4,000 עובדים עד סוף 2012, רובם הכולל ממחלקת המחקר והפיתוח של החברה - המרוכזת בעיקר בפינלנד. בנוסף, כחלק מהסכם שנחתם עם חברת Accenture האירית, המספקת שירותי ייעוץ ומיקור חוץ של עובדים, 3,000 עובדי נוקיה יועברו אל החברה. זו, בתמורה, תפתח שירותי תוכנה עתידיים לנוקיה. החברות עובדות בשיתוך פעולה מאז 1994.

במסגרת ההסכם עם מיקרוסופט תחל נוקיה בשנה הבאה לשווק מכשירים המריצים את מערכת ההפעלה ווינדוס פון 7, ותפסיק בהדרגה לייצר סמארטפונים המבוססים על סימביאן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות