אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
7 לשישבת: הצעות ורעיונות לסוף השבוע

7 לשישבת: הצעות ורעיונות לסוף השבוע

מפגש עם אמנים בתל אביב, טיול למאגר עין יהב, בראנץ' עשיר בקיבוץ דליה ופסטיבל סרטי פועלים בחיפה. המלצות לשבת הקרובה

28.04.2011, 11:33 | כתבי כלכליסט

זמזום על אמנות | תל אביב

בית האמנים ע"ש זריצקי בתל אביב מציג מפגש ייחודי שנותן לאמנים אפשרות להציג את עצמם לקהל, ולא דרך תערוכה. במשך כשעה יעלו לבמה אמנים פלסטיים ויספרו על עבודותיהם, לצד מצגת שמקרינה את העבודות. משתתפים: אליהו אריק בוקובזה, ליאת לבני, ראניה עקל, אריאלה פלוטקין, שוני ריבנאי וחיה רוקין. (עינת דנאל)

› אלחריזי 9 תל אביב

מפגש בבית האמנים בתל אביב מפגש בבית האמנים בתל אביב מפגש בבית האמנים בתל אביב

 

בין קודש לחול | להקת המחול הקיבוצית בסוזן דלל

להקת המחול הקיבוצית תעלה בסוף השבוע בבכורה את המופע החדש "בין קודש לחול" מבית היוצר של הכוריאוגרף ומנהלה האמנותי רמי באר. את היצירה מגדירים בלהקה "מסע פיזי שאינו בר תיחום; הווה מתמשך של קריעה, גרירה, מחיקה ואיחוי". 15 רקדני הלהקה רוקדים בדואטים ובטריו ומשתמשים בחול חמרה מהגליל המשמר את הזיכרון של התנועה. (מאיה נחום שחל)

› סוזן דלל (יחיאלי 5 תל אביב)

להקת המחול הקיבוצית להקת המחול הקיבוצית להקת המחול הקיבוצית

 

יריד אקולוגי | כרמים

יריד האביב השלישי של קיבוץ כרמים יתקיים בתמיכת קרן מיראז' בין השעות 10:00–17:00 בסימן 30 שנה לקיבוץ. במהלך היריד יינתנו הרצאות בנושאי מיחזור ואיכות הסביבה ויתקיימו הפעלות יצירה אקולוגיות לילדים. מי שירצה יוכל לקבל טיפול במחיר מוזל במתחם הטיפולים האלטרנטיביים, להשתתף בסדנת יוגה או בשעת סיפור. כמו כן, יוקמו במקום דוכני אוכל ודוכני מכירה ובהם מגוון תוצרת הנגב ותוצרתם של אנשי האזור. (תמר וילרפורט)

› פעילויות (כולן בתשלום אחד): 10 שקל; טיפולים אלטרנטיביים: 15 שקל ל־20 דקות

אטרקציות לכל המשפחה בכרמים אטרקציות לכל המשפחה בכרמים אטרקציות לכל המשפחה בכרמים

 

בראנץ' זוהר בדשא | קיבוץ דליה

הבראנץ' העשיר של קיבוץ דליה, שבעבר זכה למעריצים, חוזר לביקור של פעם בחודש. בבראנץ' מוגשים לחמים ביתיים, סלטים, גבינות, קישים, מאפים, פנקייקס, אומלטים, מעדני חלב ויוגורטים, עוגות ביתיות ושתייה, והכל בבופה בסגנון אכול כפי יכולתך. מי שיגזים באכילה, מוזמן לנקות את המצפון עם מירוץ האביב המתקיים בשדות הקיבוץ למחרת (שבת 30 באפריל), באחד המקצים המיועדים לכמה רמות - מצעדה לכל המשפחה ועד מקצה תחרותי של 10 ק"מ. (גלי וולוצקי)

› 14:00-10:00, מחיר לאדם: 75 שקל

בראנץ בראנץ' בקיבוץ דליה בראנץ

טריאתלון אקסלנס | עמק הירדן

הטריאתלון כולל את אליפות ישראל במקצה טריאתלון ארוך, ולצדה יוכלו המשתתפים ליהנות במקצים העממיים משחייה, דיווש וריצה בחופי הכנרת.

› מ־5:45 בצומת צמח, triathlon.org.il

פסטיבל סרטי פועלים | סינמטק חיפה

הפסטיבל הבינלאומי הרביעי לסרטי פועלים ייפתח במוצאי שבת בסינמטק חיפה ויימשך כשבוע (עד 7 במאי). בפסטיבל, שיעמוד השנה בסימן נשים, פוליטיקה ומהפכה, יוקרנו סרטים שילוו בהרצאות ובפאנלים, וכולם יעסקו במעמד העובדים בישראל ובעולם. גם המהפכות המתהוות במזרח התיכון יקבלו התייחסות, ובפרט מהזווית הנשית שלהן. סרט הפתיחה "החיים שלנו" (איטליה 2010), מספר על קלאודיו, מנהל עבודה באתר בנייה שמוצא גופת פועל לא חוקי שהוסתרה במקום. את הסרט תלווה שיחה בנושא "האם עבודה בישראל מבטיחה חיים בכבוד?", בהשתתפות מיכל דגן ממרכז מהות ובהנחיית שי כהן, יו"ר הוועד המנהל של המכללה החברתית כלכלית. (ענת טוריסקי)

› שדרות הנשיא 142 חיפה, 04-8104299/302

"החיים שלנו". פותח את הפסטיבל "החיים שלנו". פותח את הפסטיבל "החיים שלנו". פותח את הפסטיבל

 

מים במדבר | טיול למאגר עין יהב

במזג האוויר ההפכפך הפוקד אותנו וכולל ימי שרב וגשם, עדיף לצאת למקום שבו הבלתי צפוי יכול להיות אפילו טוב. רק בדרום יכול להפתיע אותנו שיטפון, שלא היה בעין יהב כבר זמן רב. אמנם נגמר הפסח, והצורך בטיולים ארוכים נרגע, אבל עדיין אי אפשר לחזור לשגרה מפני שפעם בשבועיים מגיעה איזו אתנחתא. זה הזמן להזכיר שהאביב הוא תקופה נהדרת לטיולים, לא רק בצפון.

איך מגיעים? מדרימים על כביש 40 ועוקפים את באר שבע. בצומת שרה פונים שמאלה לכביש 25 בכיוון דימונה, ואחרי העיר מתפתלים עד צומת הערבה. בצומת הערבה פונים ימינה (אלא אם רוצים גיחה קטנה לים המלח, הוא נמצא מרחק כמה מאות מטר מולכם), חולפים על פני חצבה, ומשמאל נמצא עין יהב. נכנסים ליישוב ופונים שמאלה לכיוון החממות. כשרואים משמאל מבנה שכתוב עליו "מרזבה 3 מחסן" פונים שוב שמאלה. כביש העפר כבר יוביל אתכם או לחלופין תמיד אפשר להיעזר בתושב המקום.

מאגר עין יהב. נווה מדבר מאגר עין יהב. נווה מדבר מאגר עין יהב. נווה מדבר

מאגר עין יהב ענק מלא בחציו, והאדמה שסביבו מבוקעת וצמאה. ככה נראה נווה מדבר. המון מים, סביב צמחייה ירוקה, גמלים ואנשים, שהודות למודרניזציה כבר לא צריכים לקבוע מושבם סביב המים האלה, אבל עדיין יצא להם טוב. בעונה הזאת - כשהחסידות בדרכן צפונה אבל החולה עדיין ריקה (נכון לשבוע שעבר האגם ריק משקנאים, קורמורנים ושאר אטרקציות של פעמיים בשנה) - הציפורים מתמהמהות בדרום. סביב המאגר יש אגמית, ברכיה (עוף ממשפחת הברווזים שמזוהה כאבא של ברווז הבית), ביצנית שחורת כנף (ציפור הידועה כלוחמת, והזכרים שלה מבצעים מן מעוף־ריקוד כדי שהנקבות יבחרו בהם לבני זוגן), שרשיר, טבלן (עוף מבוהל שכל דבר מפחיד אותו, סיבה טובה לטמון את הראש במים), תמירון (מעין חסידה מיניאטורית), חיגור ועוד. מומלץ מאוד לקחת מדריך שמתמחה בציפורים להדרכה פרטית ולא לשכוח משקפת טובה.

המאגר ההולך ומתרוקן היה הבריכה של החבר'ה לפני שנה, ובימים שאחרי שיטפונות ינואר 2010 נצפו במים אפילו אופנועי ים. אז יש מים במדבר, ולפני שגם הם יתייבשו, כדאי לכם מאוד לראות. (תמר וילרפורט)

› כניסה חינם

מקורות מידע:

עודד קינן: 054-9599704, בית ספר שדה חצבה: 08-6581576

מרחקים: מתל אביב: 230 ק"מ כשעתיים ו־45 דקות נסיעה; מירושלים: 190 ק"מ, כשעתיים ועשרים דקות; מחיפה: 320 ק"מ, כשלוש שעות ו־45 דקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות