אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": בעל השליטה בארקו הגיש הצעה משופרת לרכישת GPM של מוני הראל צילום: גלעד קוולרצ'יק

בלעדי ל"כלכליסט": בעל השליטה בארקו הגיש הצעה משופרת לרכישת GPM של מוני הראל

סמוך לכניסת השבת התכנס דירקטוריון פטרו גרופ כדי לדון בהצעת אריה קוטלר - לקחת את החוב של החברה לבעלי האג"ח, העומד על כ־20 מיליון דולר, תמורת 81% ממניות החברה־הבת GPM. הישיבה ננעלה ללא החלטה

01.05.2011, 06:52 | גולן חזני

דירקטוריון פטרו גרופנאלץ להתכנס בשעה לא שגרתית, סמוך לכניסת השבת שלשום, כדי לדון בדחיפות בהצעה חדשה של חברת ארקולרכישת השליטה בחברה־הבת GPM.

ל"כלכליסט" נודע כי אריה קוטלר, בעל השליטה בארקו, הגיש הצעה חדשה שלפיה הוא מוכן לקחת על עצמו את התשלום למחזיקי איגרות החוב של פטרו גרופ, העומד על כ־20 מיליון דולר (כ־71 מיליון שקל), תמורת 81% ממניות GPM. קוטלר הציב לדירקטורים של פטרו גרופ אולטימטום של 48 שעות שבסופו עליהם לתת לו תשובה, אבל בתום הישיבה שלשום החליטו הדירקטורים שלא לקבל כל החלטה מאחר שלטענתם ההצעה של קוטלר אינה שלמה.

היום אמור להתכנס דירקטוריון חברת מטיס קפיטל, המחזיקה בשליטה בפטרו גרופ, כדי לדון בהצעה, ונראה כי היא תידחה על הסף. בעל השליטה במטיס קפיטל, מוני הראל, כבר אמר כי איננו מרגיש בנוח עם הכוונות של קוטלר וכי ההצעות שלו אינן ריאליות.

GPM

, המפעילה ומחזיקה 350 תחנות דלק וחנויות ברחבי ארצות הברית, נקלעה למשבר תזרימי שנבע משילוב של חורף קשה בצפון אמריקה והתייקרות חדה במחירי הדלק. החברה מהווה את כל פעילותה של פטרו גרופ הבורסאית, ובדו"חות 2010 של האחרונה הופיעה אזהרת עסק "עסק חי". כיום נסחרות האג"ח של פטרו גרופ בתשואה לפדיון של יותר מ־80%.

מי שחולשת על פטרו גרופ היא מטיס קפיטל, החבה לבעלי האג"ח שלה 85 מיליון שקל. בבעלותה של מטיס קפיטל שני מבנים - ששוויים מוערך בכ־17 מיליון שקל - שגם אותם היא מנסה למכור.

לפני כחודש הגישה ארקו הצעה שלפיה היא תזרים ל־GPM עשרים מיליון דולר בשני שלבים: 5 מיליון דולר תחילה ואת היתר בכפוף לתנאים מסוימים. ההצעה התקבלה על ידי דירקטוריון פטרו גרופ, אולם הראל ודירקטוריון מטיס קפיטל טרפדו אותה, מה שגרם להתפטרות היועץ המשפטי של פטרו גרופ, עו"ד יוסי שם טוב. לאחר מכן הוציא קוטלר הודעה כי הוא מושך את הצעתו להשקיע ב־GPM, ושלשום כאמור הוא הגיש הצעה משופרת.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות