אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שישה מאנשי ענף הכדורגל ישלמו 137.5 אלף שקל קנס לרשות המסים צילום: shutterstock

שישה מאנשי ענף הכדורגל ישלמו 137.5 אלף שקל קנס לרשות המסים

כך עולה מהחלטות ועדת הכופר למחצית הראשונה של 2010; מדובר בשלושה כדורגלנים, מנכ"ל קבוצה לשעבר מאזור הצפון, חשב קבוצת כדורגל ואפסנאי, ששמותיהם אינם מותרים לפרסום

01.05.2011, 12:27 | הדר קנה

שלושה כדורגלנים, מנכ"ל קבוצה לשעבר מאזור הצפון, חשב קבוצת כדורגל ואפסנאי נקנסו השנה על ידי רשות המסים בסכום כולל של 137.5 אלף שקל בשל העלמת הכנסות. כך עולה מרשימות החלטות וועדת הכופר למחצית הראשונה של 2010.

שמות הכדורגלנים, המנכ"ל והחשב לא מותרים לפרסום.

הליך הכופר מהווה חלופה להליך פלילי. לצורך כך קיימות ברשות המסים ועדות כופר הדנות בנושאי מס הכנסה ומיסוי מקרקעין וועדות כופר הדנות בנושאי מע"מ, מכס ומס קניה, שבסמכותן לדון בתיקים ולקבל החלטות על הטלת כופר.

לשם גיבוש ההחלטה נשקלים בין היתר: חומרת העבירה, מידת מעורבותו של החשוד בביצוע העבירה, הרשעות קודמות, תשלומי כופר בעבר, מצב אישי, בני משפחה התלויים בחשוד וכד'.

בשל החלטת בית המשפט מ-2009 נקבע כי זכות הציבור לדעת, ולכן שמות הנישומים הפכו לגלויים. עם זאת רשות המסים עדיין לא מפרסמת את שמות כל הנקנסים, בשל הליכים שהחלו לפני ששונה המצב.

הסכום הגבוה ביותר ששולם במסגרת ההחלטות הינו 500 אלף שקל. סכום זה שולם בשני מקרים שונים: פעם אחת על ידי: יעקב גנץ חשב בחברת מלונות "לב דוד" שנחשד ברישום משכורות על שם אחרים בסכום של 2.8 מיליון שקל. במקרה השני אב ושני בניו מנהלי חברת תכשיטים שנחשדו בהעלמת הכנסות בחו"ל .

כמו כן בין הנקנסים, שני עורכי דין, רואה חשבון ויועץ מס. עו"ד עמירם רוזנברג מאזור המרכז חשוד בניפוח הוצאות בסך 200 אלף שקל ועל כן הושת עליו כופר בסך 70 אלף שקל. עו"ד מיכה גבאי מאזור הדרום נחשד העלמת הכנסות בסך של 120 אלף שקל ועל כך הושת עליו כופר בסך 50 אלף שקל. רו"ח מאזור המרכז נחשד כי סייע ללקוחו להתחמק מתשלום מס ועל כן הושת עליו כופר בסך 100 אלף שקל ויועץ מס נחשד בסיוע לבעל עסק להעלים הכנסות ולכן הושת עליו כופר בסך 15 אלף שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות