אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קבוצת הכדורגל הראשונה מוכרת את ההיסטוריה שלה כדי לשרוד

קבוצת הכדורגל הראשונה מוכרת את ההיסטוריה שלה כדי לשרוד

קבוצת שפילד FC מציעה במכירה פומבית עלון בכתב יד מ-1858 המפרט את כללי הכדורגל. עשויה להשיג 1.2 מיליון ליש"ט

01.05.2011, 14:14 | סוכנויות הידיעות

קבוצת הכדורגל הראשונה בהיסטוריה, שפילד FC, שנוסדה ב-1857, מציעה במכירה פומבית מסמך מ-1858 המפרט את חוקי המשחק. מדובר בעלון בכתב יד שבו מפורטים כללי הכדורגל.

על פי הערכות, מדובר באחד ממסמכי החוקים הראשונים של הספורט, והוא יועמד למכירה כחלק מארכיון השייך לקבוצה. הארכיון צפוי להימכר תמורת כ-1.2 מיליון ליש"ט בעת המכירה הפומבית ביולי, והוגדר כמסמך היסטורי חשוב על ידי בית המכירות סותבי'ס, כך על פי הדיווח בפיננשל טיימס. הארכיון יבקר בפריס, ניו יורק ודוחא לפני המכירה.

"זה משקף את העובדה שכדורגל כיום הוא משחק עולמי", אמר לפייננשל טיימס גבריאל היטון, מומחה בחטיבת הספרים של סותבי'ס.

המסמך מציג כללים של המשחק שעדיין תקפים, כגון בעיטת עונשין לא ישירה, קרן והשימוש במשקוף. כלל נוסף קובע: "דחיפה עם הידיים מורשית, אבל מכות או הכשלות אינן הוגנות תחת שום נסיבות".

ד"ר היטון מציין שאף שהמשחק כבר שוחק בבתי ספר פרטיים ובאוניברסיטת קיימברידג', תחת שורה של כללים שונים, מסמך שפילד מציג חידושים והרחיק לראשונה את המשחק ממוסדות החינוך היוקרתיים.

יו"ר שפילד ריצ'רד טימס אמר כי ההחלטה למכור את הארכיון הייתה "קשה", אך התקבלה על מנת להבטיח את עתיד המועדון. לדבריו, ההחלטה למכור את הארכיון עלתה בעקבות מכירה של מסמך מ-1891 בסותבי'ס ניו יורק בדצמבר האחרון, שפירט את חוקי הכדורסל ונמכר תמורת 4.3 מיליון דולר, מחיר הגבוה פי 2 מהערכות לפני המכירה.

"אם אתם מחפשים אחר פיסת היסטוריה של הכדורגל, זה הפרס האולטימטיבי", הוא מסכם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות