אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ההסתדרות הרפואית הגישה תלונה כנגד אילן לוין צילום: ענת זכאי טמיר

ההסתדרות הרפואית הגישה תלונה כנגד אילן לוין

הממונה על השכר באוצר אמר בשבוע שעבר בגלי צה"ל כי הרופאים הולכים להרוג בשביל תוספת שכר, כעת שני הצדדים מנצלים את ההפוגה במשא-ומתן לכתישה הדדית בתקשורת

01.05.2011, 17:02 | מיקי פלד

המשא-ומתן בין משרד האוצר לרופאים אמנם נמצא בהקפאה, אך אולי בשל כך הצדדים מתרכזים כעת בעיקר בניהול מסע יחסי ציבור תקשורתי. המהומה האחרונה החלה בשבוע שעבר, אז התראיין הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, בגלי צה"ל ואמר כי "הולכים להרוג כאן אנשים בשביל תוספות שכר" ו"אל תרצחו אנשים בשביל תוספות שכר". התבטאותו הלא-דיפלומטית של לוין גררה היום (א') מכתב תלונה של ההסתדרות הרפואית לנציב שירות המדינה. כמו כן, ההסתדרות הרפואית שלחה הבוקר מכתב לאילן לוין ובו היא דורשת כי יתנצל בפני ציבור הרופאים.

המועד הבא של פגישת המשא-ומתן בין הצדדים מיועדת ליום חמישי השבוע, אך בינתיים אומרים הרופאים כי "עד אשר יתנצל, לא נשב למשא ומתן עם האיש אשר כינה אותנו 'רוצחים' ופקפק בלגיטימיות של מאבקנו על עתיד הרפואה הציבורית בישראל". ד"ר ליאוניד אידלמן, יו"ר ההסתדרות הרפואית אמר כי "מצער שאדם בדרגתו וברמתו של אילן לוין מתנהג כאחרון התגרנים בשוק ומשתמש בביטויים שאין האוזן סובלת. גם במשא ומתן סוער ישנם דברים שאין לאומרם".

באוצר, מצד שני, בחרו הפעם שלא להשתמש בסגן שר האוצר מש"ס, איציק כהן, שנתפס כ"חברתי" יותר מאשר פקידי האוצר הבכירים. כהן היה זה שהגיב באופן רשמי בשם המשרד בשבועות האחרונים. הפעם, בחרו במשרד לוותר על שירותיו, ואמרו כי "ההסתדרות הרפואית ממשיכה לא לדבר אמת. במקום לשבת ולדון עם צוות האוצר על מנת למצוא פתרון לבעיות האמיתיות של מערכת הבריאות, עסוקה ההסתדרות הרפואית בשליחת מכתבים. מדובר בניסיון נוסף של ההסתדרות לזרות חול בעיני הציבור ולהסיט את הדיון מהעיקר.

"ברור לכל שמשרד האוצר פועל על מנת לסיים את שביתת הרופאים וכי רק טובת הציבור עומדת לנגד עיניה של הנהלת האוצר. זאת לעומת ההסתדרות הרפואית, אשר בוחרת במודע לפגוע בציבור בישראל. הסירוב של ההסתדרות הרפואית לרדת מהעץ הגבוה עליו טיפסה ולהחתים שעון נוכחות בנוסף לדרישה לתופסת שכר רוחבית לכלל הרופאים, הינן דרישות אשר אפילו הציבור מבין שאין להן כל אחיזה במציאות".

בינתיים, בתי החולים נערכים לעבודה במתכונת שבת ביום שלישי הקרוב, כחלק מעיצומי הרופאים. לאחר מכן ימשיכו העיצומים לסירוגין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות