אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלון וגנר: "חוקר רשות ני"ע שאל את השאלות ושתל את התשובות בפרוטוקול"

אלון וגנר: "חוקר רשות ני"ע שאל את השאלות ושתל את התשובות בפרוטוקול"

מנהל ההשקעות שמואשם בשימוש במידע פנים בפרשת פוקס טען כי אתמול ההודאה נסחטה ממנו

02.05.2011, 07:48 | איתי הר אור

מנהל ההשקעות אלון וֶגנר, המואשם בימים אלה בפרשת השימוש במידע פנים בחברת פוקס, העיד אתמול בבית המשפט במסגרת "משפט זוטא" שמתקיים בתיק בטענתו של וגנר, ולפיה הודאתו בחקירותיו ברשות ניירות ערך נגבתה ממנו שלא מרצון חופשי, משום שלא ניתנה לו זכות היוועצות עם עורך דין. "חוקר רשות ניירות ערך שאל אותי את השאלות ושתל בעצמו את התשובות בפרוטוקול החקירה", סיפר וגנר בעדותו.

וגנר מואשם בשימוש במידע פנים שקיבל מסגן יו"ר אפריקה ישראל נדב גרינשפון ב־2004, על משא ומתן שניהלה ממורנד, חברת האחזקות הפרטית של לב לבייב, לכניסה לשותפות עם רשת האופנה פוקס ופתיחת חנויות ברוסיה. לפי כתב האישום, רכש וגנר מניות פוקס בשווי של 772 אלף שקל עבורו ועבור צדדים שלישיים בטרם פרסמה פוקס דווח מיידי על המו"מ עם לבייב, והרוויח מאות אלפי שקלים כתוצאה מעליית ערך המניה.

וגנר תיאר בעדותו כיצד ב־6 בבוקר ביום מעצרו העירו אותו ארבעה חוקרי הרשות וסירבו לבקשתו לעצור בבית אביו החולה בדרך לחקירה. בהמשך נשאל וגנר על ידי סנגוריו יעל גרוסמן ורן אפק על התנהלות החוקרים במהלך החקירה ותיעוד החקירה, גם בחלקים שבהם שוחחו השניים בעל פה. "החוקר חזר ואמר שאין אפשרות שאני אשוחח עם נדב גרינשפון, ייעץ לי לחשוב רק על עצמי, ואמר שאם אני אמסור את גרסתי הוא יגיד עליי מילה טובה לממונים עליו", סיפר וגנר, והוסיף כי בזמן החקירה בעל פה החוקר לא תיעד דבר.

"מה שקרה בהפסקה השלישית הוא שהחוקר אמר לי שזו ההזדמנות האחרונה שלי לספר את גרסתי, אחרת הוא ייקח אותי לשופט תורן ואני אשאר בלילה במעצר", המשיך וגנר את עדותו. "מהרגע שהוא אמר את זה המחשבה שלי היתה על אבי. לא רק שהוא לא יראה אותי כל היום, אלא שאני אצטרך לספר לו שאני הולך למעצר. אמרתי לעצמי שמאותו רגע אני אגיד מה שהם רוצים, רק כדי לסיים את החקירה הזו".

"אבל בתחילת היום הוסבר לך על זכות השתיקה שמוקנית לך?", שאלה גרוסמן. וגנר השיב: "בדיעבד זה נכון, אבל אני לא עו"ד ולא בוגר מצ"ח, ואני בלחץ מתמיד. זכות השתיקה שנאמרה לי בתחילת היום פשוט לא עוברת בדעתי כאפשרות, ואני הבנתי מהחוקר שבמידה שאני לא אספר מה שהם רוצים לשמוע, אני אלך למעצר. זה היה השלב שבו נשברתי ואמרתי בעדות שנדב התייעץ איתי לגבי העסקה. אפשר לראות שהמשך החקירה זה לא השפה שלי. החוקר הקריא שאלה ובעצם הדפיס תשובה. זאת לא העברית שלי", אמר וגנר.

בהמשך נחקר וגנר בחקירה נגדית על ידי התובעים חנה קורין וערן שחם־שביט מפרקליטות מיסוי וכלכלה. "תסכים איתי שניהול תיקים דורש כושר ריכוז, כושר ביצוע והפעלת שיקול דעת. אתה עובד בתנאים של אי־ודאות, החלטות מהירות של מכירה או קנייה", אמרה קורין, בניסיון להפריך את טענתו של וגנר לגבי חולשתו כתוצאה מהחקירה. בהמשך טענה: "היום סיפרת כאן שהחוקר אמר לך שאם תשתף פעולה הוא יגיד מילה טובה עליך לממונים עליו. אני מעולם לא שמעתי את זה עד היום. לא קראתי את זה בעיקרי הטיעון וזה לא הוטח בחוקר. אני אומרת לך שהגרסה הזו היא המצאה מהיום", אמרה קורין.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות