אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בלעדי ל"כלכליסט": עוזי דיין יתמנה ליו"ר מפעל הפיס צילום: אלכס קולומויסקי

בלעדי ל"כלכליסט": עוזי דיין יתמנה ליו"ר מפעל הפיס

ל"כלכליסט" נודע כי נתניהו החליט על המינוי בימים האחרונים בעקבות המלצותיה של ועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל משרדו אייל גבאי

02.05.2011, 17:26 | גולן חזני
סגן הרמטכ"ל לשעבר, עוזי דיין, עומד להתמנות ליו"ר מפעל הפיס. ל"כלכליסט" נודע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו החליט על המינוי בימים האחרונים בעקבות המלצותיה של ועדת האיתור בראשותו של מנכ"ל משרד ראש הממשלה אייל גבאי.

הוועדה הוקמה ע"י נתניהו ביולי 2010, והיתה למעשה השנייה אחרי שועדת איתור בממשלה הקודמת לא הספיקה לקבוע את היו"ר. המועמדים הסופיים מלבד דיין היו גדעון סיטרמן, לשעבר מנכ"ל משרד התחבורה, עדי אלדר, יו"ר מרכז השלטון המקומי, יו"ר ישרכארט לשעבר חיים קרופסקי, וח"כ רונית תירוש מקדימה.

תפקיד יו"ר מפעל הפיס איננו מאוייש כבר למעלה משלוש שנים. התהליך בוועדה הקודמת הוקפא בעקבות עתירה שהגיש עדי אלדר שלא נבחר כמועמד בוועדה הקודמת.

היו"ר האחרון בתפקיד היה שמעון כצנלסון שפרש ב-2007. שכרו של כצנלסון עמד על 80 אלף שקל בחודש ומדובר באחד התפקידים הנחשקים במגזר הציבורי, עם שליטה על תקציב של מיליארדי שקלים.

נחשב מקורב לנתניהו

דיין כיהן כסגן הרמטכ"ל בין השנים 1999-1998, וב-2000 מונה כיו"ר המועצה לבטחון לאומי. ב-2002 עזב את המועצה, וב-2006 רץ לבחירות לכנסת ברשימה שנכשלה. בהמשך כונן את מועצת ביטחון ישראל, בראשה הוא עומד עד היום.

ב-2008 הצטרף דיין לליכוד, תוך שהוא מרעיף שבחים על נקיון הכפיים של נתניהו. דיין נחשב למקורב לראש הממשלה עד היום. כיום הוא עוסק בעיקר בארגון סיורים ברחבי הארץ וביהודה ושומרון.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות