אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לוין התנצל, המו"מ בין הרופאים לאוצר יתחדש בחמישי צילום: מיה קמפיאס

לוין התנצל, המו"מ בין הרופאים לאוצר יתחדש בחמישי

הממונה על השכר במשרד האוצר הבהיר השימוש במילה "רצח" ביחס לשביתת הרופאים אינה משקפת את עמדתו; הדבר מאפשר את חידוש המו"מ

02.05.2011, 20:45 | מיקי פלד

בעוד בתי החולים נערכים לשביתת הרופאים מחר (ג'), הסתיימה הערב סאגה מיותרת שליוותה את המשא-ומתן בין ההסתדרות הרפואית למשרד האוצר: הממונה על השכר באוצר, אילן לוין, שלח הערב מכתב להסתדרות הרפואית בו הוא מודיע כי השימוש במלה "רצח", בה נקט בראיון בשבוע שעבר בגלי צה"ל בהקשר של שביתת הרופאים, הוצאה מהקשרה. לוין אמר בראיון "אל תרצחו בשביל תוספות שכר". ההסתדרות הרפואית הודיעה השבוע כי אם לוין לא יתנצל אנשיה לא יופיעו לישיבת המשא ומתן שנקבעה ליום חמישי.

לוין כתב על הדברים שאמר כי "אין בכך ולא כלום עם הערכתי הרבה לעבודתם של הרופאים, לחשיבות תפקידם בחברה, למעמדם וליוקרתם המקצועיים. בכל מקרה, השימוש במילה רצח אינו משקף את עמדתי ואת כוונת דבריי, וצר לי כי הם הוצאו מהקשרם. אני, כאזרח במדינת ישראל, שמקבל טיפול בבתי החולים הציבוריים, מבין את החשיבות בפעילותה השוטפת של המערכת".

עם זאת, הדגיש לוין כי "בעיניי, שביתת הרופאים, בשלב בו נמצא המו"מ, בשים לב לדרישות המופרזות לשכר ולסך העלויות הנתבעות על ידכם במו"מ, נועדה לעשות שימוש בציבור הנזקק לשירותי הרפואה, כבן ערובה, שלא לצורך, באופן העולה על הנדרש עתה ובאופן הפוגע בציבור פגיעה קשה. כל פגיעה ברווחתו של הציבור בישראל נתפסת על ידי כפוטנציאל לנזק ולפגיעה בחיי ציבור החולים בישראל. אני קורא לכם להפסיק להסיט את הדיון מהעיקר ולשוב לשולחן המשא ומתן על מנת למצוא פיתרון לבעיות האמיתיות של מערכת הבריאות. הצעות האוצר כפי שהוצעו לכם עדיין עומדות בתוקף".

מההסתדרות הרפואית נמסר כי היא מקבלת את התנצלותו של לוין, וכי "אנו מברכים אותו על ההתנצלות. צר לנו כי לוין לא מצא לנכון להתנצל כבר בישיבת המו"מ האחרונה ביום חמישי והיה חוסך בכך שלושה ימים של עימות מיותר. חבל שאף במכתב ההתנצלות ממשיך מר לוין לערער על הלגיטימיות של מאבק הרופאים חרף העובדה שמדובר בסכסוך לגיטימי משפטית ומוסרית. לאור ההתנצלות אנו נפעל לידע את הנציבות בקבלת ההתנצלות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות