אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת הרכש של נאסד"ק ו-ICE ליורונקסט הפכה לעויינת צילום: בלומברג

הצעת הרכש של נאסד"ק ו-ICE ליורונקסט הפכה לעויינת

החברות לוקחות את הצעת הרכש בשווי 11 מיליארד דולר ישירות לבעלי המניות, במאמץ למנוע את המיזוג של יורונקסט עם דויטשה בורסה

02.05.2011, 23:43 | סוכנויות הידיעות
נאסד"ק OMX ואינטקונטיננטל אקסצ'יינג' (ICE), הופכות את הצעת הרכש שלכן בשווי 11 מיליארד דולר ל-NYSE יורונקסט לעויינת, ולוקחות אותה ישירות לבעלי המניות לאחר שנדחו על ידי החברה. זאת במאמץ למנוע את המיזוג של יורונקסט עם דויטשה בורסה.

הצעד, שהיה צפוי כבר זמן מה, אשר פורסם היום (ב'), צפוי להיתקל בקשיים מכיוון שדרוש אישור רגולטורי לעסקה וכן יש הגבלות בתקנות החברה יורונקסט, אך הוא נועד להדגים שוב כי ICE ונאסד"ק מתכוונות להמשיך בניסיונות ההשתלטות עד הסוף.

"דירקטוריון NYSE יורונקסט הטיל ספק ברצינות ההצעות שלנו וסירב לנהל דיונים איתנו למרות הפידבק החיובי שקיבלנו מבעלי המניות שלהם", אמר מנכ"ל נאסד"ק רוברט גריפלד בהודעה. "התחלת הצעת החליפין הזאת צריכה לשכנע את דירקטוריון יורונקסט ברצינות כוונותינו", הוא אמר.

בעלי המניות של NYSE, נאסד"ק ו-ICE יצטרכו לאשר את העסקה. ההצעה היא של 14.24 דולר במזומן לכל מניית NYSE יורונקסט, ועוד 0.4069 מניות רגילות של נאסד"ק OMX ו-0.1436 מניות של ICE.

ב-1 באפריל נאסד"ק ו-ICE הודיעו באופן רשמי על כוונתן לרכוש את מפעילת הבורסה בניו יורק, אשר הסכימה בפברואר למיזוג עם דויטשה בורסה בפרנקפורט. דירקטוריון יורונקסט דחה פעמיים את הצעת נאסד"ק ו-ICE, מה שעורר תלונות מצד בעלי המניות בפגישתם השנתית ביום שלישי הקודם.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות