אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נתוני הדפדפנים: אקספלורר ממשיך להיחלש, זינוק לספארי של אפל

נתוני הדפדפנים: אקספלורר ממשיך להיחלש, זינוק לספארי של אפל

לפי Net Applications, אינטרנט אקספלורר 9 עבר את נתח השוק של אופרה, אבל מיקרוסופט ממשיכה לאבד מכוחה. ספארי בדרך לאיים על מעמדו של כרום כדפדפן השלישי בשוק

03.05.2011, 16:51 | עומר כביר
נתח השוק של אינטרנט אקספלורר 9, הגרסה החדשה של הדפדפן מבית מיקרוסופט, עבר את זה של הדפדפן אופרה, אבל הנתח הכולל של ענקית התוכנה בשוק הדפדפנים ממשיך לצנוח - כך עולה מנתונים של חברת המדידה Net Applications.

אקספלורר 9, שהושק ב-14 במארס, החזיק באפריל ב-2.41% מנתח הגלישה ברשת, בעוד הדפדפן אופרה (על כל גרסאותיו) הגיע ל-2.14% בלבד.

עם זאת, למיקרוסופט אין סיבה לשמוח: הנתח הכולל שלה בתחום הדפדפנים ירד מ-55.9% במארס ל-55.1% באפריל. חמור לא פחות: אינטרנט אקספלורר 6 המיושן ומלא פרצות האבטחה מחזיק עדיין בנתח שוק של 10.85%, ותופס את המקום השלישי בחלוקה לפי גרסאות דפדפנים נפוצות.

גם הדפדפן פיירפוקס של מוזילה רשם היחלשות, מ-21.8% במארס ל-21.6% באפריל. מנגד, כרום של גוגל עלה מ-11.6% ל-11.9%, וספארי הציג זינוק: מ-6.6% ל-7.2%. אם ישמור הדפדפן של אפל על קצב גידול זה, בתוך כמה חודשים הוא עשוי לאיים על מעמדו של כרום כדפדפן השלישי בתפוצתו בשוק.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

6 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

3.
בטוח שספארי יעלה
סה"כ האייפד מוכר מליוני יחידות, והאייפד הוא צרכן מידע גדול, כלומר כל מי שגולש מאחד המוצרים הניידים של אפל, בעצם גולש בספארי....... העיקר שכל החברות מכריזות חדשות לבקרים על טאבלטים, בסוף בחנויות מוצאים רק את ה-iPad.....(למעט ארה"ב שם אפשר למצוא מעלים אבק, את זום במחיר לא אטרקטיבי ובביצועים על הפנים, או את סמסונג בגודל ובמחיר לא אטרקטיבים.....).
משה , תל אביב  |  03.05.11
2.
האם הנתונים של net applications מדוייקים?
ישנם עוד כלי סטטיסטיקות דפדפנים, כמו StatsCounter - שלפיו אקספלורר כבר מזמן ירד מתחת ל-50% מהשוק העולמי ויש פערים גדולים בכל הנוגע לנתונים על כרום וספארי בינו לבין net applications כרום - 18.29% ספארי - 5.04% תחושת הבטן שלי היא שאלו הם נתונים הגיוניים יותר: כרום הוא המהיר ביותר בבדיקות רבות, וספארי לא מתקרב לביצועים שלו - למה שהוא יאיים עליו?
וובדיזיינר  |  03.05.11
לכל התגובות