אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוויץ איתרה חשבונות בשווי מאות מיליוני דולרים השייכים למובארק, קדאפי ובן עלי צילום: אי פי אי

שוויץ איתרה חשבונות בשווי מאות מיליוני דולרים השייכים למובארק, קדאפי ובן עלי

לפי משרד החוץ השוויצרי, הונו של מובארק בחשבונות בנק במדינה הגיע ל-475 מיליון דולר, של קדאפי ל-416 מיליון דולר ושל בן עלי ל-69.5 מיליון דולר; החשבונות הוקפאו ויועברו להנהגות החדשות במצרים ותוניסיה

03.05.2011, 17:47 | דורון פסקין

משרד החוץ בשווייץ דיווח היום (ג') כי הרשויות איתרו חשבונות בנקים בשווי מאות מיליוני דולרים השייכים לנשיא המצרי המודח חוסני מובארק, לשליט לוב מועמר קדאפי וכן לנשיא התוניסאי המודח בן עלי. לפי הדיווח, ההון השייך למובארק שאותר בשווייץ מסתכם ב-475 מיליון דולר, נכסיו של מועמר קדאפי נאמדים בכ-416 מיליון דולר והונו של בן עלי מגיע ל-69.5 מיליון דולר.

ממשלת שווייץ הודיעה כי כל הכספים הללו מוקפאים. השלטונות בשווייץ נמצאים בקשר עם ההנהגות החדשות במצרים ובתוניסיה במטרה לנסות ולהעביר את הכספים הללו אליהן. הרשויות בשווייץ לא פרסמו את שמות הבנקים בהם מופקדים הכספים או פרטים אחרים לגבי מיקומם של חשבונות אלה.

בתוך כך, מגזין מצרי מדווח כי עלות השהייה של מובארק בבית החולים בשארם א-שיח' מסתכמת ב-5,700 דולר ביום. לפי הדיווח, עלות זו לוקחת בחשבון מרכיבים שונים כמו עלויות הטיפול וההשגחה הרפואית, אבטחה ושכר הצוות הרפואי. מובארק מאושפז בימים אלה בבית החולים כשהכוונות להעבירו למתקן צבאי נדחו בשל מצבו הלא יציב.

דורון פסקין הוא מנהל אגף המחקר בחברת אינפו פרוד מחקרים (המזה"ת) www.infoprod.co.il

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות