אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פשרה: 4 מאפיות יחלקו לחם חינם בשווי כ-800 אלף שקל צילום: שאול גולן

פשרה: 4 מאפיות יחלקו לחם חינם בשווי כ-800 אלף שקל

הסדר הפשרה הושג בתביעה ייצוגית בגובה 66 מיליון שקל שהוגשה נגד המאפיות אנג'ל דוידוביץ, ברמן ומרחבית קרית שמונה. בתביעה נטען שהמאפיות ניסו להביא להעלאת מחירי הלחם שבפיקוח

04.05.2011, 17:29 | מארק שון

תביעה ייצוגית בגובה 66 מיליון שקל שהוגשה נגד ארבעת המאפיות אנג'ל, דוידוביץ, ברמן ומרחבית קרית שמונה, הסתיימה בפשרה בבית המשפט. מהסדר הפשרה שאושר כעת בבית המשפט המחוזי בת"א עולה, כי המאפיות יחלקו חינם 120 אלף מוצרי לחם שבפיקוח לגופי צדקה ורווחה. הגופים שיקבלו את הלחם ייקבעו בתיאום עם היועמ"ש או משרד הרווחה. התמהיל של המוצרים יהיה 70% לחמים, 20% לחמניות ו-10% "לחמים מיוחדים" (שלא הוגדרו בפשרה). שווי ההטבה מוערך בכ-814,800 שקל.

התובעת פנינה בנגיאת טענה בתביעה שהוגשה ביולי 2007 כי המאפיות פעלו בניגוד להוראות ההגבלים העסקיים והפעילו לחץ פסול שנועד להביא להעלאת מחירי הלחם שבפיקוח. התובעת התייחסה לעשרה ימים ביולי 2007.

המאפיות טענו בתשובתן לתביעה כי בחודשים יוני-יולי 2007 נסקו מחירי החיטה העולמיים, דבר שהעלה את מחירי הקמח באופן דרסטי. טחנות הקמח הקשורות עם המאפיות הודיעו כי בכוונתן להעלות את מחירי הקמח בשיעורים חדים. לטענתן, הם חשו עצמם כמי שמסבסדים את השכבות החלשות מכיסם כאשר הן נדרשות לשווק לחם במחירי הפסד. ולכן החליטו המאפיות, כל אחת באופן עצמאי, לצמצם את הנזקים והפחיתו את ייצור מוצרי הלחם שבפיקוח.

ביוני 2009 הודיע היועמ"ש כי אין בדעתו להתייצב להליך כיוון שמתנהלת חקירה בנושא. במאי שנה שעברה התפוצצה פרשת קרטל הלחם לאחר שהרשות להגבלים עסקיים סיימה חקירה סמויה במעצרים של ראשי המאפיות. מיד לאחר הפרסום הוגשו שתי תביעות ייצוגיות בהיקף של 500 מיליון שקל שמתבררות בימים אלה.

התובעת תקבל 20 אלף שקל ועורכי הדין רם גורודיסקי ואמיר ישראלי יקבלו 200 אלף שקל.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות